Asi si sa aj ty už za posledných 9 rokov, počas ktorých si mal možnosť používať iPhone stretol s hlúpou poznámkou, ktorá bola adresovaná na tvoj pokrokový smartfón. Niekedy majú takéto poznámky za cieľ nejakým spôsobom podpichnúť alebo vyprovokovať a inokedy sú cielene nevinne nakoľko ten, čo sa ich pýta naozaj netuší ako to s daným faktom vlastne je. Dnes ti ukážeme 3 z nich, s ktorými si sa už určite stretol. Poďme teda na to!

iPhone nemá Bluetooth

Prvá z poznámok bude adresovaná na Bluetooth, ktorý nájdeme v iPhone už od prvej generácie, ktorá prišla na trh už v roku 2007. Áno, iPhone má Bluetooth a vie to úplne každý používateľ iPhonu, ale zrejme nie každý užívateľ opačnej platformy. Pravda, takáto poznámočka bola cielená skôr v minulosti ako dnes, ale je dosť možné, že aj dnes sa s ňou používateľ stretne.

Aby sme to objasnili. V našich končinách bolo zvykom posielať si cez Bluetooth rôzne súbory či už MP3, videá alebo obrázky. V súčasnej dobe už je vyvinutý internet a na Bluetooth sa zabudlo. Cez iPhone takéto niečo možné nebolo “medzi rozličnými platformami” a preto žili mnohí ľudia v milnom dojme, že iPhone vôbec Bluetooth neobsahuje. iPhone ho ale vždy mal – priznajme si však,že slúžil najmä na bezdrôtové prepojenie so slúchadlami.

Bluetooth - svetapple.sk

Vlastná hudba zvonenia nie je možná

S touto teóriou sa stretávame ešte aj v dnešnej dobe pomerne často a ľuďom sa ťažko vysvetľuje, že vlastný tón zvonenia vôbec nie je na iPhone problém. Stačí si pozrieť napríklad náš návod a môžeš ho mať aj ty. Pravda, nie je to tak jednoduchý proces ako napríklad na Androide, ale nie je to ani nič, čo by s trochou snahy nešlo, takže raz a navždy, vlastný tón zvonenia nastaviť naozaj ide.

Len tak mimochodom, čo sa týka mňa, radšej používam originálne zvonenia od Apple. Konkrétne mám nastavenú Marimbu. Zvonenie je už v dnešnej dobe takou výsadou každého správneho používateľa iPhonu a ja osobne považujem až za hriech nemať ho nastavené aj keď je pravda, že je to viac asi vec subjektívneho názoru.

iPhone 6 - svetapple.sk

Za to čo ponúka 800€ iPhone môžem mať Android za 200€

Klasika, kúpiš si nový iPhone, si z neho celý nadšený a šťastný a zrazu stretneš prvého kamaráta, ktorý je Android používateľ a v ruke so značkou ako napríklad Xiaomi. Prvá vec čo ti povie je to, že si vyhodil zbytočné peniaze a a on v ruke drží podstatne lepšie vybavený smartfón čo sa týka HW. To môže byť pravda ale skutočnosť je taká, že aj tvoj na papieri slabší iPhone by ten jeho čínsky produkt rozsekal v každom teste. Dôvody sú takéto.

V prvom rade, iPhone má najrýchlejší a pravdepodobne aj najpopulárnejší operačný systém na svete, iOS, ktorý je sám o sebe jednou z výhod oproti každému Androidu. V druhom rade je tvoj iPhone predsa len výkonnejší len to nemá napísané v papieroch. Prečo? Apple silno dbá na dokonalé prepojenie SW a HW a vďaka tomu je iPhone v každom teste tak pekelne výkonný. Ak ti teda najbližšie niečo podobné niekto povie, vieš aká má byť tvoja odpoveď.

iPhone vs. Xiaomi - svetapple.sk

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here