Spoločnosť Apple nám predstavila úplne nový iPhone 15 ešte 12. septembra na evente Wonderlust a hneď po prezentácii vydala aj kandidátsku beta verziu iOS 17 pre vývojárov a verejných testerov, ktorá je už iba malý krôčik od vydania oficiálnej verzie systému pre všetkých používateľov. A aj keď Apple neavizovalo žiadne novinky v rámci svojej softvérovej aktualizácie, napokon sa tu predsa len niečo našlo.

iOS 17 RC totiž prináša viacero nových a tiež aktualizovaných vyzváňacích tónov pre iPhone, ktoré si bude môcť používateľ podľa svojho gusta vybrať a nastaviť. A nie je ich málo. Celkovo sa podarilo vývojárom a verejným beta testerom napočítať až 20 nových vyzváňacích tónov a zvukových upozornení, ktoré nás budú sprevádzať v najbližších rokoch pri používaní iPhonu a pravdepodobne aj iPadu s operačným systémom iPadOS.

Zaujímavé je, že nové tóny neznejú len ináč, no ponúkajú aj oveľa výraznejšiu haptickú spätnú väzbu, než sme na to boli doposiaľ zvyknutí. V niektorých prípadoch sú tóny bez prerušovania a teda typickej znateľnej pauzy.

A aj keď si možno myslíte, že pridanie nových vyzváňacích tónov do iOS nie je nič výnimočné, opak je pravdou. Jeden nový tón sem síce pribudol naposledy v roku 2017 exkluzívne pre vtedy revolučný iPhone X s Face ID systémom, no väčšej zmeny sme sa naposledy dočkali v roku 2013, keď firma predstavila iOS 7 s kompletnou zmenou dizajnu.

Na videu nižšie si nové tóny môžete vychutnať aj vy sami. Čo na ne hovoríte?

Spoločnosť Apple na evente Wonderlust predstavila celú nádielku nových produktov. Neukázal sa tu iba nový iPhone 15 v štyroch samostatných verziách, ale aj Apple Watch Series 9 či Apple Watch Ultra 2. generácie. Pokiaľ si chcete prečítať všetko o tejto konferencií, nájdete to na tomto odkaze.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iOS 17.5 prináša revolučnú novinku. Android ju má prakticky 16 rokov
Môže ťa zaujímať
- Reklama -