Svet je plný zvláštnych vecí a to, nad čím u nás krútime hlavou berú inde ako úplnú samozrejmosť. Momentálne je reč o iPhone 6/6S a jeho kópiách. Akonáhle niečo takéto vidíme v našich končinách, rozhorčujeme sa nad tým a bývame z toho až šokovaní. V Číne je to ale niečo úplne bežné a falošné iPhony sa tu predávajú doslova na dračku. Pozri si 3 najlepšie kópie iPhonu 6/6S!

Dakele Big Cola 3

Začneme klonom, ktorý síce nie je úplne 100%, no ponúka optimálny výkon za dobrú cenu. K tomu všetkému relatívne slušný dizajn iPhonu 6/6S. Jeho názov je Dakele a celý telefón je v podstate okopírovaný iPhone. Popritom sa ale firma snažila zachovať si svoj vlastný „dizajn“ a to, čo ponúkalo Apple mierne zmenila. Po svojom si telefón vylepšila, čím vzniklo pomerne dosť rozdielov. Pokiaľ by si ho však zbadal na ulici, asi by si ho od bežného iPhonu 6/6S na prvý pohľad nerozoznal.

Cena je $175, čo je pomerne priateľná suma za to, že zákazník dostane 5″ FullHD displej, ktorý navyše pokrýva zafírové sklíčko. Výkon je fantastický. Až 8-jadrový procesor MediaTek MT6752, ktorý je taktovaný na 1,7GHz určite zvládne všetky náročné procesy a pomôže mu k tomu 3GB RAM. Ide teda o poriadne výkonnú mašinku a zároveň aj najvýkonnejšiu z dnešného zoznamu. Telefón má kapacitu 16GB v základe, ale dá sa samozrejme rozšíriť. Ak potrebuje človek výkon, za málo peňazí a nevadí mu, že sa jeho smartfón až veľmi nápadné snaží podobať na iPhone 6/6S, je na správnej adrese. Ak sa mu nepáči fakt, že nejde o 100% kópiu, as bude musieť siahnuť po smartfónoch, ktoré nájdeš nižšie.

Dakele Big Cola 3
3 najlepšie kópie iPhonu 6/6S – Dakele Big Cola 3 – svetapple.sk
Dakele Big Cola 3
3 najlepšie kópie iPhonu 6/6S – Dakele Big Cola 3 – svetapple.sk

Blackview Ultra A6

Druhým v zozname je smartfón s názvom Blackview Ultra A6. Čo sa týka samotného názvu, tak ten je parádny, je ale rovnako parádny aj samotný klon? Odpoveď znie áno, chalani v tejto firme sa asi naozaj veľmi snažili aby ich produkt vyzeral rovnako, ako produkt spoločnosti Apple a do značnej miery sa im to aj podarilo. Samozrejme, nie je to úplný iPhone 6/6S. Predsalen sú tu nejaké dizajnové rozličnosti, ktoré si oko všimne už na prvý pohľad, ale v celku to pôsobí veľmi podarene.

Cena tohto kúsku je $110, čož je viac ako dobré a nielen preto, že klon vyzerá skutočne vydarene. Je to aj preto, že po technickej stránke je na tom veľmi dobre. V prvom rade je tu HD (720p) displej, s uhlopriečkou 4,7″, potom tu máme výkonný 1,3GHz procesor a celé to dáva dokopy 1GB pamäte RAM. Fotoaparát má 8Mpx a baterka 2200mAh, čo je podstatne viac ako pri iPhone 6/6S. Základné úložisko má 8GB, ale nie je problém rozšíriť ho o ďalšie GB vďaka možnosti vloženia SD karty. Možno to teda nie je úplne najlepší klon, no určite patrí medzi najvydarenejšie, cenou aj výkonom! 🙂

Prečítajte si tiež  iPhone 13 príde v septembri. Ďalší zdroj potvrdil väčšiu batériu!
Blackview Ultra A6
3 najlepšie kópie iPhonu 6/6S – Blackview Ultra A6 – svetapple.sk
Blackview Ultra A6
3 najlepšie kópie iPhonu 6/6S – Blackview Ultra A6 – svetapple.sk

GoPhone i6S

Skončíme pravdepodobne najznámejším falzifikátom, ktorý vyrába spoločnosť GoPhone. Spoločnosť sa zameriava na výrobu výhradne presných falzifikátov produktov od Jablkovej spoločnosti a veru, že model GoPhone i6S nie je prvým, ktorý takto vznikol. Boli tu už napodobeniny iPhonu 4/4S či iPhonu 5/5S a musíme povedať, že všetky vyzerali veľmi dobre. Samozrejme, nechceme sa firmy zastávať, kopírovať cudzie veci sa predsa nepatrí. Ak však niekto zháňal čo najvernejšiu, najlacnejšiu a zároveň aj použiteľnú kópiu iPhonu za posledné roky, pravdepodobne urobil najlepšie kúpou tohto zariadenia.

Súčasná cena modelu i6S sa pohybuje na úrovni okolo $100-160. Tým sa radí medzi veľmi lacné smartfóny, no za tieto peniaze človek nedostane len naozaj vernú kópiu iPhonu 6/6S ale aj pomerne výkonný smartfón. Jediný rozdiel medzi týmto a skutočným iPhonom je ten, že falzifikát nemá na zadnej strane logo Apple. Vpredu nájdeme displej, ktorý má menšie rozlíšenie ako ten v iPhone 6, no rovnakú 4,7″ uhlopriečku.Rozlíšenie je len tak pre zaujímavosť 480×854.

Ďalej tu máme 512MB pamäte RAM a 5MPx fotoaparát. Kapacita je rovných 4GB a čo sa baterky týka, má v podstate rovnakú kapacitu ako v iPhone 6. Procesor je dvojjadrový, v podstate rovnako ako na iPhone 6 a označuje sa buď ako MT6572 alebo ako MT6582 chipset. Ak chce teda človek lacnejší iPhone, asi je na tej správnej adrese. Hoci je GoPhone evidentne pomalší a navyše má Android, stále je to veľmi verná kópia a len málokto ho rozozná z diaľky či dokonca z blízka od originálneho Apple produktu.

GoPhone - svetapple.sk
3 najlepšie kópie iPhonu 6/6S – GoPhone i6S – svetapple.sk
GoPhone - svetapple.sk
3 najlepšie kópie iPhonu 6/6S – GoPhone i6S – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.