Pokiaľ ste používateľom služby Apple Music, je možné, že ste na začiatku vyskúšali trojmesačnú skúšobnú dobu, ktorú spoločnosť Apple ponúkala každému. Po novom to však už tak nebude. Apple Music už len na 1 mesiac zadarmo

Apple Music už len na 1 mesiac zadarmo

Apple Music už len na 1 mesiac zadarmo. Zabudnite na 3 mesiace tak ako doteraz.
V susednom česku takto – svetapple.sk

Hoci ešte na slovenských Apple.com stránkach môžeme vidieť stále možnosť 3 mesačnej skúšobnej dobe, v zahraničí sa stránky pomaličky menia a Apple už ponúka len jeden mesiac členstva bezplatne. Jednou z takýchto krajín je aj susedná Česká republika, takže je viac ako pravdepodobné, že aj Slovensko delí od tejto zmeny niekoľko hodín. Firma ponúkala 3 mesačné skúšobné obdobie prakticky od prvého dňa, odkedy je dostupná.

Apple Music je implementovaná v každom iOS zariadení. Vy teda mate k službe perfektný prístup bez toho aby ste sa viac či menej snažili vyhľadávať Spotify prípadne YouTube Music. Každý používateľ už od uvedenia v roku 2015 mal možnosť skúsiť si službu zadarmo. Obdobie bolo dopredu stanovené na štedré 3 mesiace. Až potom začalo predplatné. Apple dnes potichu ale toto obdobie zmenilo na jeden mesiac. Je možné, že ho k tomu viedli rôzne podvody.

Našli sa aj špekulanti

Apple Music má už 60 miliónov predplatiteľov. Patríš medzi nich? - svetapple.sk
Apple Music má už 60 miliónov predplatiteľov. Patríš medzi nich? – svetapple.sk

Pokiaľ niečo zadarmo, väčšinou to smeruje k tomu aby to niekto využil. Každý produkt má svoju hodnotu a určite medzi takéto produkty patrí aj služba Apple Music. Treba za ňu jednoducho platiť pár dolárov mesačne.

Našli sa ale ľudia, ktorý si zvykli vytvárať nové Apple ID účty na iné karty. Pokiaľ sa im to podarilo urobiť 4 krát ročne, ušetrili na predplatnom aj 70€. Samozrejme drvivá väčšina ľudí si po trojmesačnom období nastavila plán a každý mesiac zaplatí povedzme 5,99€. Nie je to žiadna horibilná čiastka.

Apple očakáva, že aj pri jednomesačnom bezplatnom období urobí väčšina používateľov to isté. No a pravdepodobne sa tak aj naozaj stane.

Ľudia sa naučili platiť za predplatné služieb

Apple Music už len na 1 mesiac zadarmo. Zabudnite na 3 mesiace tak ako doteraz. – svetapple.sk

No a keďže sa spoločnosť nebála urobiť takýto dôležitý krok, hovorí to predovšetkým o tom, že ľudia sa už neboja priplatiť si za predplatné. Naučili sa to napríklad na aplikácii Spotify či Deezer, ktoré obe fungujú na tomto princípe podstatne dlhšie ako Apple Music. Pokiaľ teda ešte nemáte službu od Apple a stále vám ukazuje 3 mesiace, využite to na poslednú chvíľu. V opačnom prípade vám ostáva len 1 mesiac.

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here