iOS 10 je v súčastnosti ešte stále témou číslo 1 čo sa týka sveta točiaceho sa okolo Applu. Hoci je to už vyše týždňa, odkedy bol predstavený, stále sa objavujú nové videá. Tie nám prezrádzajú viac a podrobne predstavujú jednotlivé funkcie. Jedno z takýchto videí ti predvedie 30 vylepšení, ktoré prináša iOS 10. Máme sa na čo tešiť!

iOS 10

iOS 10 bol predstavený len minulý pondelok. Od vtedy už stihla ubehnúť vlna diskusií a článkov, v ktorých sa miešajú reakcie na túto novinku. Kým jedni tvrdia, že nová verzia bude fantastická a prakticky chvália úplne všetko, čo Apple na Keynote predstavilo, druhá strana sa búri a hovorí, že ide o to najhoršie, čo sa mohlo stať. iOS 10 podľa nich nie je krok vpred, ale naopak krok vzad. To kde sa radíš ty už necháme na teba, no my sme niekde medzi. Sú funkcie, ktoré sa nám páčia a sú veci, s ktorými nie sme ani my úplne v pohode. Každopádne, celkový dojem máme dobrý.

- Reklama -

Dôvodom ale nie je len to, že prišli celkom nové funkcie a kompletne prepracované iMessage či vylepšená Apple Music. Apple totiž nezabudlo do nového systému pridať ani tie svoje klasické zlepšováky a maličkosti, ktoré nám každý deň spríjemňujú život. Áno, je to klasika ale presne tá klasika, ktorú máme na Apple radi. V novinke nájdeme takýchto noviniek naozaj veľa a presvedčíš sa o tom už o chvíľočku, keď uvidíš video.

Práve na tomto 8 minútovom videu uvidíš až 30 noviniek, ktoré budeš už o pár mesiacov každý jeden deň s radosťou používať a milovať ich. Sú to také zlepšováky a skratky. Spoločnosť do iOS vo veľkom zapracovala aj 3D Touch, ktorého potenciál využila omnoho lepšie ako v súčasnom iOS 9. V súčasnej verzii systému naň veľa používateľov po pár mesiacoch úplne zabudlo, aj keď ide o naozaj výbornú funkciu, ktorá nám dokáže niektoré kroky zjednodušiť či skrátiť.

Budeme v redakcií aktualizovať?

Otázka, ktorú sa nás pýtate často a určite jej budeme ešte venovať aj vlastný článok. Dnes vám ale prezradíme, že aktualizovať určite budeme a máme na to hneď niekoľko dôvodov. V prvom rade nás nové možnosti v iMessages presvedčili natoľko, že ich chceme vyskúšať čo najskôr. Rovnako nás tiež potešila aplikácia Apple Music s úplne novým dizajnom a doplnkom s textami jednotlivých piesní. Tento krok veľmi oceňujeme a páči sa nám. Počkáme si však minimálne na nejakú Public Betu, developerské necháme vývojárom.

V neposlednom rade sa nám páči aj fakt, že celý systém je teraz o 1/3 menší, vďaka lepšej optimalizácií rôznych nástrojov. Applu sa teda podarilo vyhovieť aj majiteľom zariadení, ktoré majú len 16GB úložisko a každý GB je pre nich dobrý. Rovnako tak by mal byť celý systém aj rýchlejší a hlavne prehľadnejší. Hoci sa s tým Apple nechválilo na konferencií, možno prinesie aj Dark Mode. Systém by mohol byť tiež šetrnejší voči baterke vzhľadom na výsledky, ktoré vyšli z prvej bety. Tie boli na úrovni iOS 9, ale keďže ide len o beta verziu, ktorá má väčšiu spotrebu, predpokladáme, že iOS 10 bude úspornejší. Viac ti ale prezradíme už čoskoro v samostatnom článku!

iOS 10 - svetapple.sk
30 vylepšení, ktoré prináša iOS 10 – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.