iOS 11.1 je v druhej beta verzií vonku a prináša niekoľko noviniek, medzi ktoré patria z najdôležitejších asi nové Emoji smajlíky a prinavrátenie multitasking gesta pomocou 3D Touch, ktoré Apple nelogicky odstránilo zo systému. Pozri sa na všetky nové smajlíky a tiež to, ako sa toto gesto zmenilo.

Emoji a Gesto

Zásadné zmeny sú vlastne asi len dve. O obidvoch vieš, pretože sa o nich dennodenne diskutuje. Apple pridalo niekoľko desiatok Emoji smajlíkov, ktoré budeš môcť využívať vo všetkých možných konverzáciách. Je to príjemné hlavne pre tých, ktorí sú už na ne naučený a používajú ich denne v každej správe. Práve doplnenie smajlíkov znamená doplnenie možností a spôsobu, ako ich všetky použiť. Navyše ide o dosť dobré lákadlo na to, aby ľudia prešli na aktualizáciu, ktorá by mala navyše aj opravovať množstvo chýb. iOS 11.1 by mohla prilákať tých, ktorý majú iOS 10 a na iOS 11 sa ešte neodvážili pre mnohé problémy prejsť.

- Reklama -

Druhá vec, ktorá sa tu potom objavila a je tiež veľmi dôležitá je gesto, ktoré síce v iOS 10 bolo a bežne sme ho používali, avšak v iOS 11 nebolo a Apple sa vyhováralo na akési technické problémy. V novej aktualizácii je už ale späť a funguje výborne. Pokiaľ stlačíš a rýchlo prejdeš z ľavej časti displeja, prepneš sa medzi aplikáciami. Ak to urobíš s ešte silnejším tlakom a hlavne o čosi dlhšie, dostaneš sa do multitaskingu. V ovládaní tohto gesta sme sa teda nenaučili nič nové. Nový je ale celkový vizuál. Už sa ti neprekryje jedna aplikácia tou druhou tak, ako tomu bolo doteraz ale objavia sa ti v oknách vedľa seba. Veď sa koniec koncov pozri sám. Funguje to parádne. Tešíš sa na veľkú aktualizáciu iOS 11.1?

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here