Nové iPhony vyštartovali do sveta okamžite s jednou veľmi pozitívnou správou. Teda pozitívnou hlavne pre nás, niektorých používateľov, ktorým 16 GB jednoducho nestačí a potrebujú si kúpiť vyšší pamäťový variant. Za normálnych okolností by sme predobjednávali 32 GB verziu, no Apple urobilo zmenu a tento pamäťový varaint vyradilo z ponuky úplne. Nahradil ho 64 GB, ktorý je ponúkaný za rovnakú cenu. V Číne sa však objavili fotografie 32 GB verzie iPhonu. Ako to teda celé je?

32 GB iPhone 6/6 Plus

Čínsky zákazníci dali dneska ráno do pozornosti celého sveta správu, že v niektorých Apple Storoch sa nachádzajú 32 GB kapacity iPhonu 6/6 Plus. Takáto správa môže vyzerať na prvý pohľad absolútne bláznivo, no doložená bola aj fotodokumentáciu, čo z nej robilo naozaj serióznu informáciu. Objavila sa však jedna chyba. Pokiaľ by niekedy existoval iPhone s 32 GB pamäťou jeho reálna pamäť by mala okolo 28 GB a nie 31,5 GB. Ako však vysvetliť skutočnosť, že kapacita bola doložená aj fotografiami?

iphone-6-beats-music

Špeciálne modely

Pokiaľ ste niekdy skúšali iPhone v obchode špecializovanom na Apple, určite ste si všimli, že nejde o klasické, ale len o akési prezentačné modely. Podľa všetkého sa teda v predajniach naozaj nenachádzajú 32 GB varianty iPhonu 6/6 Plus ale len upravené 64 GB. Podľa všetkého sú nastavené tak, aby umožňovali svojim používateľom zaplniť len 31,5 GB celkového úložiska.Hlavným dôvodom tohoto kroku je pravdepodobne to, že v takomto prípade bude obnovovanie zariadenia do továrenských nastavení o niečo jednoduchšie a samozrejme rýchlejšie.

iphone-6-hair

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.