Technológiu Face ID po prvý krát priniesol iPhone X v roku 2017. Apple s ňou získalo obrovský konkurenčný náskok nad ostatnými výrobcami. Tento rok príde zmena. Face ID sa v iPhone 11 a iPhone 11 Pro zásadne vylepší.

Face ID sa v iPhone 11 a iPhone 11 Pro zásadne vylepší.

Od predstavenia nových iPhonov nás pravdepodobne drží len mesiac. Presne preto sa na svetlo sveta dostávajú informácie, ktoré by sme mali v skutočnosti spoznať až na septembrovej Keynote. Zo spoľahlivých zdrojov teraz prichádza info, že Face ID bude v iPhone 11 a iPhone 11 Pro podstatne lepšie. Zmena vás určite poteší. Apple napraví to, čo mnohým lezie už dlhodobo na nervy. Príde k nám omnoho viac prepracovaný hardvér.

Predný snímač je perfektný. Ľudia si naň zvykli a milujú odomykať svoje zariadenie tvárou. Aj to má ale svoje neduhy, ktoré by Apple malo odstrániť. Povedzme si napríklad o odomykaní iPhonu v prípade, že je položený na stole. Snímač nás v takomto prípade nedokáže zachytiť, keď chceme telefón odomknúť a tak ho buď musíme zobrať do ruky alebo sa jednoducho tvárou natiahnuť pred displej zariadenia.

Návod: Face ID nefunguje správne. Ako to napraviť?

Ani jedno nie je veľmi pohodlné. Nový hardvér by mal mať ale širšie pole skenovania. Znamená to, že by mal našu tvár bez problémov zachytiť aj v prípade, že sedíme za stolom a telefón je na ňom položený.

- Reklama -

Túto zmenu veľmi kvitujeme. Apple ale nezmení veľkosť výrezu, ktorý bol mnohými kritizovaný. Nový hardvér bude potrebovať svoje miesto a tak všetko ostane rovnaké ako je to dnes. Riešenie tohto dizajnového prvku by malo podľa všetkého nastať až v roku 2020 alebo 2021. Tento rok bude predná strana iPhonov úplne rovnaká ako minulý rok. Vrátane uhlopriečok.

Ešte jedna či dokonca možno dve zmeny

Druhou vecou, ktorú by malo Apple určite vyriešiť je odomykanie iPhonu pokiaľ ho nedržíme vo vertikálnej ale v horizontálnej polohe. Napríklad taký iPad Pro to už vie, no smartfón stále nie. Nemôže to byť predsa taký problém. Podľa všetkého ide len o softvérové nastavenie. To by sa malo zmeniť. Odomykanie bude viac priateľské. Akokoľvek držíte iPhone.

Poslednou zmenou, ktorá sa už v správe nespomína ale my by sme boli za ňu veľmi vďačný by bolo, keby zariadenie podporovalo odomykanie pre viac tvári. Face ID je viazané len na vašu tvár, čo môže byť pre človeka, ktorému veríte a občas potrebujete aby vzal do ruky váš iPhone trochu otravné. Pri Touch ID to predsa nebol taký problém. Nerozumieme, prečo potom nemôže niečo podobné priniesť aj Face ID.

Návod: Face ID nefunguje správne. Ako to napraviť?
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here