Počas dnešného dňa sme vás informovali o tom, že iPhone 12 Pro príde s revolučným 3D kamerovým systémom, o ktorý sa postará ToF senzor. Na internete sa už objavilo video, ktoré ukazuje, čoho bude táto technológia schopná. Je to úchvatné. Pozrite sa na to spolu s nami.

3D kamerový systém v iPhone 12 Pro bude vedieť toto!

V článku, ktorý bol vydaný len pred niekoľkými hodinami sme písali o tom, že Apple bude túto technológiu používať pre AR a VR. Najdôležitejšie miesto si ale dozaista nájde vo fotoaparáte.

- Reklama -

Áno, samozrejme, že sa tu môže vďaka ToF senzoru absolútne zdokonaliť portrét. To ale nie je všetko. iPhone by dostal vymoženosť, ktorú dnes poznáme z takzvaných „svetelných kamier“. Medzi ich najväčšie benefity patrí to, že dokážete zmeniť zaostrenie obrázka aj potom ako ho odfotíte.

3D kamerový systém v iPhone 12 Pro bude vedieť toto!
3D kamerový systém v iPhone 12 Pro bude vedieť toto!

V podstate by to malo fungovať tak, že s iPhonom budete fotiť tak, ako to robíte obvykle. Obraz záberov by bol kompletne celý zaostrený, pričom by bolo možné následne (pomocou úprav v aplikácii Fotky) jednotlivé časti rozostriť.

Všetko bude fungovať na princípe ToF (Time of Flight). To znamená, že kamera vypustí svetelný lúč, ktorý sa odrazí od objektu a na základe času, ktorý bude letieť späť do zariadenia telefón vyhodnotí, v akej vzdialenosti sa od neho nachádza.

Redakcia magazínu Wall Street Journal sa dnes postarala o video, ktoré nám dokonalo ukázalo, ako by to mohlo fungovať. Čo na to hovoríte? Bude to skutočná revolúcia pri fotení? Nám sa to veľmi zapáčilo. Teraz už musíme len dúfať, aby sa táto technológia stala realitou.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.