Spoločnosť Apple predáva iPhony jeden za druhým ako po masle a musíme povedať, že iPhone 6, ktorý bol predstavený s 4,7″ uhlopriečkou bolo presne zariadenie, ktoré spoločnosť potrebovala. Práve väčší displej je totiž aspekt, pre ktorý bola novinka tak obľúbená, aj to si vyžiadalo svoju daň. iPhone sa totiž celkovo zväčšil a najmenším zariadením zostal len o generáciu starší iPhone 5S. Ľudia by však ešte chceli menší iPhone ale s výkonnejším HW. Práve to by mal priniesť iPhone 6C, žiaľ pravdepodobne až na budúci rok!

4″ iPhone 6C

Ešte začiatkom tohto roka sa objavili informácie, že spoločnosť Apple môže pripravovať menší 4″ iPhone, ktorý ponúkne výkonnejší HW a nižšiu cenovku oproti väčším iPhonom.

Malo by ísť skrátka o zariadenie, ktoré by ocenili najmä používatelia, ktorí sú stále proti väčšej uhlopriečke nového iPhonu a jednoducho by chceli staré dobre 4″.

Toto zariadenie vraj Apple skutočne vyvíjalo a okrem toho, že sa malo zbaviť plastového tela a mal ho nahradiť hliník v ňom mal pracovať procesor Apple A8 a 1GB RAM tak ako v iPhone 6. V podstate malo ísť o nástupcu modelu 5S ale ako zistil businessinsider.com všetko je ináč.

Apple sa vraj vývoj menšieho iPhonu rozhodlo stopnúť ešte pred niekoľkými mesiacmi, pretože by mohol mať dopad na predaje väčšieho iPhonu 6 a 6 Plus, ktoré zažívali fenomenálny úspech. Rovnako by však nemal byť predstavený ani s novým iPhonom 6S, a to z toho dôvodu, že akonáhle vyjde nový iPhone, iPhone 6 automaticky stratí hodnotu a Apple ho bude ponúkať po boku nových modelov 6S a 6S Plus (pravdepodobne) o 100$ lacnejšie. Potom by musel byť takýto malý iPhone lacnejší hneď o 200$ a to by sa mohlo odzrkadliť na predajoch nových iPhonov.

Apple by nemal malý iPhone predstaviť ani podľa analytika Ming-Chi Kua z KGI, ktorý už pomerne dosť dlhú dobu tvrdí, že spoločnsoť uvedie toto zariadenie na trh až niekedy počas budúceho roka. Uvidíme teda ako to celé dopadne a či vôbec niekedy menší 4″ iPhone ešte uvidíme, avšak dúfajme, že áno. Stále je veľa používateľov, ktorým viac vyhovuje 4″ ako 4,7″ uhlopriečka.

zdroj: macrumors.com

Prečítajte si tiež  Pravda alebo fikcia? Na internete sa objavilo video nového 4" iPhonu 6C!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.