Na internete sa vždy objavia nové zaujímavé špekulácie, ktoré hovoria napríklad o tom, ako bude vyzerať či ako sa bude nazývať nový iPhone. Najnovšie z čínskych serverov prichádza veľmi zaujímavá úvaha, ktorá tvrdí, že budúci iPhone, ktorý Apple predstaví a ponúkne v ňom duálny fotoaparát by mohol niesť označenie “iPhone Pro”. Malo by to ale jeden veľký háčik, kvôli ktorému by ho ľudia nemuseli kupovať!

iPhone 7 s duálnym fotoaparátom ako iPhone Pro?

Najnovšie sa na internete objavila zaujímavá úvaha o názve iPhonu 7 s duálnym fotoaparátom. Doteraz sa špekulovalo, že takýto fotoaparát naozaj príde, no ponúkne ho len väčšia varianta 7 Plus. iPhone 7 by mal ostať verný klasicky jeden šošovke, ktorá ale na rozdiel od iPhonu 6 a iPhonu 6S nebude vytŕčať. Podľa čínskeho serveru by to ale všetko mohlo byť trošíčku ináč a možno komplikovanejšie.

- Reklama -

Apple by totiž predstavilo iPhone 7 aj iPhone 7 Plus, no ani jeden z nich by nemal duálny fotoaparát. Ten by prišiel s akousi nadštandardnou verziou iPhone Pro, ktorá by bola ešte o čosi drahšia, ako spomínané smartfóny. Možno as to zdá ako úplny nezmysel, no netreba zabúdať na to, že nám Apple v septembri predstavilo iPad Pro s 12,9″ displejom a o pár týždňov príde iPad Pro s 9,7″ displejom, ktorý má nahradiť iPad Air 3. Nie je to teda úplná hlúposť, ako to môže na prvý pohľad vyzerať.

Problém nie je ale to, že by sme za najlepší iPhone vysolili opäť raz viac, aj keď nás takáto myšlienka vôbec neteší. Problémom by bolo, že na výber by sme si mohli kúpiť až so 4 modelov a to iPhonu SE, iPhonu 7, iPhonu 7 Plus a iPhonu Pro. Pre niekoho možno jednoduché, no pre niekoho hotová katastrofa. Vezmime do úvahy aj fakt, že by sa stále odpredávali kusy iPhonu 5S, bolo by na výber až z 5 modelov.

Dual cameras - svetapple.sk

Trošku by sa to odklonilo od filozofie Apple, kedy predávalo len jeden jediný iPhone v rôznych pamätiach, nič viac, nič menej. Vďaka takémuto kroku by to všetko začalo byť komplikované. Navyše staviať ďalšiu výrobnú linku pre iPhone Pro, ktorý by samozrejme musel prísť vo všetkých farebných variantoch tiež nemusí byť najlacnejšia záležitosť a to nehovoríme ani o riziku, že by sa nestíhalo a k iPhonu by sa človek nevedel dostať.

Dúfajme teda, že ak Apple prinesie technológiu dvoch fotoaparátov, nebude to v iPhone Pro ale najlepšie v iPhone 7 a v iPhone 7 Plus. Ak by sme sa jej aj dočkali len vo väčšom modeli Plus, určite budeme radšej, ako by mal byť predstavený ďalší iPhone, ktorý by si človek jednoducho nemohol dovoliť, lebo cena okolo 1000$ by bola neúnosná.

iPhone Pro - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here