Spoločnosť Apple predstavuje produkty každý jeden rok, no akonáhle robí zmeny, ľudia si na ne strašne ťažko zvykajú. Napríklad mnohí bývalí fanúšikovia 4″ zariadení by chceli svoj maličký iPhone s aktuálnym HW späť. Na to by však museli kúpiť jedine dvojročný model 5S, ktorý je už dnes neaktuálny. Práve pre nich by tu malo byť už na jar nové zariadenie, ktoré ponúkne práve 4″ displej a rovnako tak aj lepší HW.

iPhone 6C alebo iPhone 5S Mark II

Kým väčšina zdrojov hovorí o novom iPhone ako o modeli 6C, MacOtakara.jp, odkiaľ následujúce informácie pochádzajú ho popisuje ako iPhone 5S Mark II (New iPhone 5S). V konečnom dôsledku by sme mali vidieť buď starý známy iPhone s lepším HW alebo úplne nové zaradenie, ktoré by vychádzalo práve z iPhonu 5S, čo je možnosť, ku ktorej sa prikláňame aj my. Apple pravdepodobne nikdy nebude vyrábať jeden iPhone s rovnakým označením, ktorý by priniesol dve výkonnostné varianty a rovnako tak už nie je úplne aktuálny dizajn iPhonu 5S. Pri oblých iPhonoch 6S vyzerá trošku divne. Preto predpokladáme zaoblenie a drobné dizajnové zmeny.

- Reklama -

Podľa zdroja by sme sa mali v novom iPhone tešiť na všetko to, čo Apple použilo v iPode Touch 7. generácie. Išlo by teda o procesor Apple A8, 1GB RAM, zlepšenie prednej kamery, 802.11ac WiFi či Bluetooth 4.1. Predpokladá sa, že výkon bude rovnaký či dokonca o čosi väčší oproti iPhonu 6, aby zariadenie dokonalo zvládalo IOS 9, iOS 10 ri iOS 11. Zdroj tvrdí, že zariadenie sa už začalo vyrábať, zatiaľ čo Ming-Chi Kuo predpokladá, že výroba sa začne až niekedy na jar budúceho roka. Jeho názor sa ale nezhoduje s MacOtakara.jp ani v použitom procesore. Ming-Chi Kuo predpokladá použitie Apple A9. Uvidíme, čo nakoniec Apple zvolí. Vieme však, že menší iPhone takmer s určitosťou neponúkne 3D Touch. Tí čo ho ale používajú určite vedia, že zas a o toľko nepríde!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.