Operačný systém iOS 9 mal priniesť niekoľko vylepšení, ktoré nám mali šetriť baterku. Každý, kto si však tento systém na svoje zariadenie nainštaloval zistil, že to nie je celkom tak a okrem špeciálneho módu šetrenia baterky, nenašiel takmer nič, čo by jeho telefónu predĺžilo životnosť. Predsa len tu však sú nejaké veci, ktoré môžu predĺžiť výdrž až o hodinu. Tieto veci navyše netreba nijako zapínať!

Displej

Displej je výstupný bod, vďaka ktorému môžeš svoj iPhone ovládať. Jeho jas a pixely zožerú v podstate najviac baterky, čo znamená, že pokiaľ sa rozsvieti automaticky sa míňa aj batéria. Apple však prišlo s funkciou, ktorá ti pravdepodobne dosť pomôže. Vďaka prednému svetelnému senzoru a gyroskopu dokáže systém určiť, či je telefón otočený smerom ku stolu, čo znamená, že na displej nevidíš alebo je otočený naopak. Pokiaľ je otočený k tebe a príde ti správa či notifikácia, iPhone ju automaticky zobrazí. Pokiaľ je však iPhone natočený smerom k stolu,  nezobrazí celú notifikáciu, ale len zavibruje, aby ťa na ňu upozornil.

- Reklama -

Práve vďaka tomu, že nemusí rozsvietiť displej vraj dokáže na batérii ušetriť až celú hodinu čo je pri nejakej 12 hodinovej výdrži celkom dosť. Nevýhoda je však to, že táto funkcia nefunguje v čase, kedy máš iPhone vo vrecku a to preto, lebo gyroskop nezaznamenáva vodorovnú polohu. Taktiež nemôžeš túto funkciu využívať na zariadeniach, ktoré nemajú koprocesor Apple M7,M8 či M9. To majú viacmenej všetky produkty od IPhonu 5/5C.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.