Pokiaľ ste jeden z tých majiteľov, ktorým až pričasto padá iPhone na zem, pravdepodobne sa nezaobídete bez kvalitnejšieho krytu. Na výber máme obrovské množstvo krytov, no väčšina ochráni váš iPhone len povrchovo pred škrabancami, poprípade menšími pádmi. No a potom tu máme také kryty, ktoré sú odolné voči všetkému. 4 z nich absolvovali nový test, ktorým prešiel len jeden jediný, každopádne, išlo už o extrém!

4 kryty a prešiel iba jeden!

Na YouTube sa denne nahrajú tisíce videí a medzi tieto videá patril aj posledný experiment kanála WIRED, ktorý vystavilo „svojskému“ testu odolnosti presne 4 kryty. Cenová relácia týchto krytov sa pohybuje už pomerne vysoko a sú prezentované ako tie najodolnejšie. Samozrejme súvisí s tým aj ich robustnejšie telo, ktoré sa horšie drží v ruke, iPhone je v kryte citeľne ťažší, no a samozrejme sa aj horšie ovláda. Každopádne, pokiaľ pracujete v náročnejších podmienkach a okrem pádov potrebujete ochrániť aj pred vodou atď., nezaobídete sa bez nich.

- Reklama -

WIRED teda vybral 4 zaujímavé kryty a vložil do nich skutočné iPhony 5. Prvý test bol pomerne náročný, kedy jeden z účinkujúcich hodil na určité miesto iPhone v kryte plnou silou. Možno by ste nepovedali, no týmto testom prešli len dva kryty a to opäť pripomíname, že šlo o úlohu, ktorú by mali zvládnuť všetky! Druhý test, do ktorého už išli iba dva kryty pozostával z čohosi, čo sa skutočnému iPhonu nikdy nestalo a ani nikdy nestane. Z určitej výšky bol na iPhone, ktorý bol postavený vzpriamenej polohe zhodený trezor, ktorý vážil 22 kíl. Týmto testom prešiel iba jeden z dvojice krytov, ktorý síce zostal nepoužiteľný, no iPhone stále fungoval (Aj napriek jemnému ohnutiu). Druhý z dvojice sa doslova prelomil, čo znamenalo, že testom neprešiel. Určite si teda pozrite následujúce video, ktoré je navyše plné vydarených spomalených záberov.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.