Od predstavenia nových aktualizácií pre celé spektrum Apple zariadení neprešiel ani mesiac a my tu máme prvú vlnu verejne dostupných beta testov. Doteraz sa k bete systému iOS 15 mohli dostať iba vývojári cez uzavreté testovanie. Od dnešného dňa si nový systém môžete vyskúšať aj vy na svojom iPhone.

Nový iOS 15 prináša rad zaujímavých funkcií a vylepšení, ktoré sa na jablkových telefónoch objavia vôbec po prvýkrát. Ešte predtým, ako sa rozhodnete pre inštaláciu novej beta verzie iOS, musíme Vás upozorniť na niekoľko faktov. Pred inštaláciou je viac než vhodné urobiť zálohu zariadenia v nastaveniach iCloud. Ak cloudové úložisko nepoužívate, môžete tak urobiť aj prostredníctvom iTunes appky v Macu alebo PC.

Ak je to možné, taktiež odporúčame inštalovať betu na sekundárne zariadenie. Ak teda náhodou máte dva iPhony a nechcete sa zaoberať so zbytočnými bugmi a nevychytanými muchami beta verzie, váš hlavný telefón nechajte bežať na oficiálnej verzii aktuálneho systému.

iOS 15

Ako nainštalovať beta verziu iOS 15

  • Po vytvorení zálohy, kliknite v Safari na tento odkaz (oficiálny Apple beta program)
  • Zaregistrujte/prihláste sa vašim Apple ID účtom
  • Po potvrdení súhlasu so stiahnutím softvéru otvorte záložku iOS
  • Kliknite na položku Enroll your iOS Device a následne na Download Profile
  • Následne kliknite na Install a hneď potom na Restart
  • Po reštarte iPhonu otvorte centrum aktualizácií v nastaveniach a vyhľadajte najnovší update 
  • Kliknite na Stiahnuť a následne Inštalovať
  • Počkajte kým inštalácia neskončí a užívajte si verejnú beta verziu iOS 15

Rátajte však s tým, že nový systém nie je ani zďaleka odladený, keďže sa predsa len jedná o beta verziu. V nasledujúcich týždňoch by sa Apple malo postarať o množstvo bug fixov, opráv a vylepšení chýb, na ktoré testeri narazia.

Ak sa rozhodnete pre inštaláciu verejnej bety iOS 15, neváhajte sa s nami podeliť o vaše dojmy a názory! Pre viac noviniek ohľadom novej aktualizácie si prečítajte články z našej redakcie, venujúce sa tejto téme.

Prečítajte si tiež  iPhone 16 dostane špeciálnu funkciu, ktorá má slúžiť umelej inteligencii
Môže ťa zaujímať
- Reklama -