iPhone je fenomén, ktorý vo svete nemá obdoby. Bol to práve tento produkt, ktorý bol tým pravým spúšťačom dnešných smartfónov. Je mimoriadne populárny a niet sa čomu čudovať. Je fantastický. Dokonca tak moc, že 492 z 500 zamestnancov firmy si vybralo iPhone a nie Android.

492 z 500 zamestnancov firmy si vybralo iPhone a nie Android.

Zaujímavý príspevok na Reedit zavesil jeho používateľ jackharvest. Ten tu začal rozoberať tému o tom, že 492 z 500 zamestnancov si vybralo iPhone a nie Android. Tento fakt ho dosť prekvapil pretože ide o obrovskú štatistiku, ktorá mala v prospech Apple viac ako 98%! Len necelé 2% používateľov sa rozhodli pre konkurenčný Android.

Pokiaľ by si nad otázkou ani nerozmýšľal a automaticky by si povedal “iPhone”, prečo by si si ho vybral? U nás osobne hrajú predovšetkým sympatie k dobre spracovanému dizajnu a operačnému systému, výkonnému procesoru, fantastickému displeju či fotoaparátu, poprednej úrovni zabezpečenia a podobne. Vo firme, kde prebehol tento prieskum to ale bolo celkom ináč a viac ako 50% opýtaných (ktorí chceli iPhone) odpovedalo naozaj absurdne. “Nechceme zelené správy”. Mysleli tým konkrétne klasické SMS správy, ktoré sa zobrazujú zelenou farbou.

492 z 500 zamestnancov firmy si vybralo iPhone a nie Android. - svetapple.sk
492 z 500 zamestnancov firmy si vybralo iPhone a nie Android. – svetapple.sk

Zamestnanci chceli modré správy, ktoré značia, že sú odoslané cez iMessage a teda, že sú zadarmo. Je to síce zvláštne ale dôvod to byť môže. Navyše ak už väčšina z týchto ľudí iPhone má, na iMessage sú zvyknutí a nechcú ho meniť.

Ovplyvniť rozhodnutie mohli aj iné faktory

Samozrejme táto štatistika nemusí byť úplne tak férová. O tom aké telefóny si zamestnanci vyberú môže rozhodovať obrovské množstvo faktorov ako napríklad vek, pohlavie, spoločenské postavenie, druh práce podobne. Na druhú stranu tak drvivá prevaha je asi skutočne prekvapivá a vypovedá o tom, že Apple je so svojimi produktmi naozaj popredu. Problémom môže byť však ich cena. Predsa len je iné dostať telefón od firmy zadarmo alebo si zaň zaplatiť. iPhone veru nie je najlacnejší.

Uvidíme kam sa bude doba vyvíjať a ako bude vyzerať popularita iPhonu trebárs o niekoľko rokov. Nateraz to vyzerá tak, že aj keď po HW stránke nemá moc čo nového ponúknuť, software je perfektný a posledné nápady z WWDC19 hovoria o tom, že Apple určite nezaspalo dobu.

iPhone SE má 3 roky, jeho najnižšia cena je cca. 260€. Oplatí sa ešte? - svetapple.sk

zdroj: mobil.sk

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here