Nový iPhone bol po jeho veľkolepom predstavení okamžite kritizovaný. Hlavným dôvodom bol jeho dizajn, na ktorý si museli mnohí povedzme si pravdu dlhšie zvykať. Dnes to však už máme za sebou a prinášame vám niekoľko tipov, prečo si ho vlastne kúpiť.

1. Väčší displej

Prvou vecou, ktorá zaručí, že o nový iPhone bude naozaj veľký záujem je práve jeho väčší displej. Aj napriek tomu, že sa to mnohým nepáči a boli by radšej, keby sme v „šestke“ mali radšej 4″, väčšie displeje viac vyhovujú ázijským trhom, ktoré sú pre Jablkovú spoločnosť dosť dobrým dôvodom, aby do smartfónu dala väčšiu uhlopriečku. Druhou vecou je, že 4,7″ nie je až tak veľa oproti súčasným štyrom a myslím si, že si ho aj jeho odporcovia rýchlo zamilujú. Pre tých nenásytných tu je zasa iPhone 6 Plus s 5,5″ displejom, ktorý svojou veľkosťou spadá do rodiny phabletov.

iphone-6-and-6-plus
iPhone 6 je dostupný hneď v dvoch veľkostiach! – svetapple.sk

2. Lepšia výdrž batérie

Nové Apple zariadenia sú celkovo väčšie ako tie súčasné. Väčšie telo predsa znamená aj väčšiu výdrž batérie, no nie? Pri iPhone 6 nepôjde až o také rapídne navýšenie. Aj napriek tomu, že vám vydrží o nejakú tú hodinku či dve navyše, stále ho však vybijete veľmi rýchlo a pravdepodobne ho budete musieť nabíjať až počas dňa. Batériu by sme však chceli pochváliť v jeho väčšom bračekovi. Tá ma podľa odhadov až 2915 mAh, čo zaručí, že vám vydrží omnoho dlhšie ako iPhone 6.

DSC_4563
Batéria je na tom opäť o niečo lepšie – svetapple.sk

3. Fotoaparát

Áno ja viem, v Coupertine nám predstavili nové iPhony, ktoré majú len 8 MPx. Veď ich konkurencia má už dávno raz toľko a navyše aj o niekoľko desiatok viac. Niekedy sa však na celú vec treba pozrieť aj z iného uhla. Nie vždy totiž „megapixle“ rozhodujú o kvalite fotky. Apple ich má síce značne menej, no jeho nový čip a slnečná clona dokážu zariadiť to, že zábery budú omnoho kvalitnejšie.

iPhone_6_camera_thumb
iSight Camera je omnoho lepšia ako v minulej generácií – svetapple.sk

4. Optická a digitálna stabilizácia obrazu

Ešte predtým ako Apple predstavilo nové iPhony, tak sme vedeli, že minimálne pri jednom z nich použije optickú stabilizáciu obrazu. Dokonca sme aj vedeli, že to bude práve vo väčšom iPhone 6 Plus, no nevedeli sme, či ho predstavia už 9.9. Predsa ho však predstavili a spolu s ním nám ukázali aj digitálnu stabilizáciu obrazu v menšom iPhone 6. Najprv sme si totiž mysleli, že Apple nebude chcieť mať dve rovnaké zariadenia vedľa seba na trhu, ktoré bude odlišovať iba ich veľkosť. Nakoniec nás však stabilizáciou prekvapili u obidvoch modelov aj napriek tomu, že pri jednom z nich je „len“ digitálna. Pokiaľ pri kúpe nového iPhonu rozhoduje táto položka, vôbec ju nemusíte riešiť. Vieme, že optická stabilizácia je lepšia ako digitálna, no zároveň si treba uvedomiť aj to, že iPhone 6 Plus je o niečo väčší a zároveň ťažší. Pokiaľ teda budete filmovať, bude sa vám logicky o niečo viac triasť ruka, čo môže vyrovnať rozdiel medzi oboma typmi stabilizácie.

AppleEvent_0257
iPhone 6 ponúka digitálnu, iPhone 6 Plus zasa optickú stabilizáciu obrazu – svetapple.sk

5. mobilné platby

Hádam jednou z najlepších správ a prekvapení, ktoré nám Apple na evente predstavilo,bol nový platobný systém ApplePay, vďaka ktorému budete môcť platiť vo vybraných obchodoch aj s vašim novým iPhonom. To bolo totiž doteraz možné len za použitia špeciálnych krytov, ktoré neboli dvakrát najlacnejšie. Navyše je aj omnoho bezpečnejší ako pri platení kartou, pretože na potvrdenie platby bude treba aj váš odtlačok prsta.

DSC_4829
S novým iPhonom bude možné platiť aj v obchodoch – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.