iPhone je skvelé zariadenie no občas aj ono potrebuje trošku nakopnúť. Nestáva sa to síce často, ale z času na čas sa hodí vyskúšať pár trikov, s ktorými môžeš docieliť ešte vyšší výkon svojho iPhonu.

5 jednoduchých spôsobov, ako zrýchliť iPhone

Či sa ti to páči alebo nie, iPhone nie je dokonalý smartfón a aj on občas potrebuje menšiu pomoc pri zvládaní každodenných úkonov, ktoré na ňom robíme. Najlepšie procesory či rýchla grafika síce preurčujú iPhone k vysokému výkonu ale stane sa, že iPhone sem-tam zamrzne, alebo je pri veľkej záťaži spomalený.

- Reklama -

Päť zaujímavých spôsobov, s ktorými môžeš aj svoj iPhone zrýchliť ti nezaberú veľa času a z času na čas neuškodí, ak vyskúšaš niektorý z nich.

RAM

Pamäť RAM je v posledných iPhonoch 2 alebo 3 GB. V porovnaní s predošlými modelmi je to oveľa viac, a niet divu, že problém s plnou ramkou budú mať skôr staršie iPhony. Našťastie existuje rýchly spôsob na to, ako pamäť zbaviť zbytočných dát bez potreby ďalšej aplikácie. Stačí, ak stlačíš a podržíš tlačidlo uspať/zobudiť pokým sa nezobrazí „vypnúť posunutím“ a následne stlačíš a podržíš tlačidlo Domov. Po pár sekundách sa vrátiš späť na plochu a tvoj iPhone pôjde rýchlejšie.

Soft reset

Ak už nič iné nepomáha a tvoj iPhone ide pomaly alebo zamrzne, jediné čo môže pomôcť je soft reset zariadenia. Vykonáš ho súčasným stlačením tlačidla Domov a uspať/zobudiť pokým sa na obrazovke nezobrazí logo Apple.

Obmedzenie pohybu

Všetky animácie, vrátanie parallax efektu pozadia je možné vypnúť v nastaveniach, v časti všeobecné, prístupnosť a obmedzenie pohybu. Po vypnutí funckcie iPhone nebude používať takmer žiadne animácie čo môže vyvolať rýchlejšie odozvy a aj pocit z ovládania iPhonu.

Osviežovanie na pozadí

Aplikácie sa môžu samé obnovovať a prijímať dáta aj na pozadí, no pokiaľ to nepovolíš, očakávať môžeš menšie zaťaženie systému na pozadí a teda o niečo rýchlejšie ovládanie iPhonu. Nastavenie vypneš v časti všeobecné a osviežovanie na pozadí.

Len to potrebné

Mať vo svojom iPhone úplne všetko nie je rozumné. Preto je lepšie ak v ňom máš len tie appky, ktoré skutočne používaš a tie, ktoré si nepoužil už týždne pokojne zmaž. Ak ti nechýbali počas predošlých týždňov či mesiacov, ďalej ti už určite chýbať nebudú.

dsc_6553

Môže ťa zaujímať
- Reklama -