Na svete je veľmi veľa názorov, ktoré hovoria v prospech či neprospech jedného z dvojice najznámejších smartfónov na svete. Je to Apple vs. Samsung. Práve pri nich sa najčastejšie rieši, ktorá vlajková loď je tá najlepšia, a ktorá je na druhom mieste. Samozrejme, máme radi Apple, ale dopredu upozorňujeme, že nie sme zaujatí, vieme oceniť aj konkurenciu. Tak či onak sme sa rozhodli spísať 5 vecí, ktoré jednoducho Apple má a Samsung nie!

1. iOS vs. Android

Začneme úplnou klasikou a to je operačný systém. Hoci majitelia Samsungu budú asi hovoriť iné, iOS je jednoducho rýchlejší a stabilnejší. Okrem tohto všetkého je ešte aj bezpečnejší, Apple nepoužíva žiadne backdoors, takže sa ti do tvojho iPhonu nedostane FBI ani nikto iný. Samozrejme, daňou za bezpečnosť, rýchlosť a stabilitu je fakt, že iOS je uzavretejší ako Android.

- Reklama -

Na druhe strane ho ale používam osobne už 6 rokov a nemôžem povedať, že by mi niečo chýbalo, človek si na to musí len zvyknúť, to že je omnoho obľúbenejší a prívetivejší potvrdzuje aj fakt, že je omnoho viacej používateľov, ktorí prešli z Androidu na iPhone ako tých, ktorí prešli z iPhonu na Android. Ak teda vyberáš smartfón a nevieš sa rozhodnúť, určite začni uvažovať nad iOS!

Apple vs. Andorid - svetapple.sk

2. 3D Touch

Hoci už onedlho príde s týmto riešením aj samotný Samsung, Apple ho malo skôr. Už od septembra si môžeš užívať na displeji svojho najnovšieho iPhonu slabší a silnejší dotyk, pri ktorom dokáže telefón urobiť niekoľko rozličných funkcií. Je to výborné riešenie, ktoré zjednoduší ovládanie a človek si naň veľmi rýchlo zvykne.

Osobne sa musím priznať, že som 3D Touch bral ako takú “srandičku”. Prvé 2 týždne som sa s ňou bavil a potom som naň úplne zabudol. Neskôr som sa k nemu ale opäť vrátil a začal ho používať pri bežných operáciach. Určite to nie je nič, kvôli čomu by si musel človek vymeniť telefón za iný, no ak chceš ozaj pohodlné ovládanie, to v Samsungu takýmto spôsobom jednoducho nedostaneš!

3D Touch - svetapple.sk

3. Meno

Priznám sa, chvíľku som uvažoval nad tým, či do rebríčka zaradiť aj túto časť. Po chvíli som si ale uvedomil, že treba veci povedať na rovinu. Apple má jednoducho lepšie meno ako Samusng. Rovnako tak vyzerajú aj produkty, ktoré všetky do jedného vyzerajú o čosi exkluzívnejšie. Veľa tomu dodáva aj fakt, že mnohí kúpia iPhone radšej ako dajme tomu Galaxy S7 len preto, lebo je to iPhone.

Apple so sebou nesie jednoducho silné meno. Keď človek nesie v ruke iPhone, nesie v ruke štýl, ak nesie v ruke produkt od Samsung, je to len smartfón. Ja viem, je to možno trošíčku subjektívne, ale povedzme si na rovinu, koľko ľudí poznáš takých, ktorí si kúpili iPhone len preto, lebo je to iPhone, poprípade preto lebo je to Apple a ako všetci vieme, čo vyrobí Apple to je drahé.

apple -svetapple.sk

4. Obrovské množstvo príslušenstva

S príchodom smartfónov prišli aj tisíce krytov či obalov alebo iného príslušenstva, ktoré bolo možné k týmto zariadeniam dokúpiť a buď si ich tak skrášliť alebo rovno aj ochrániť. Ak by sme sa ale pozreli do obchodov tak zistíme, že obrovské množstvo tohto príslušenstva nie je pre rôzne smartfóny ale práve pre iPhone.

Na svete je podstatne viac krytov, ktoré si môžeš dať na iPhone ako krytov, ktoré si môžeš dať na Samsung Galaxy S7. Ak teda chceš svoj smartfón predvádzať so štýlom, v prípade iPhonu nebudeš mať o ozdobenie nejakým pekným krytom určite núdzu. Len si dávaj pozor na to, aby si to takto neprehnal.

iPhone - svetapple.sk

5. Komunikácia s inými Apple zariadeniami

Ak už máš doma napríklad MacBook, iMac či iPad, určite porozmýšľaj aj nad iPhonom. Všetky tieto zariadenia so sebou dokážu rýchlo a efektívne komunikovať a ty budeš prácu s nimi milovať nie nenávidieť, ako tomu často býva pri podobných spoločnostiach. Handoff, iCloud zdielanie fotiek či len prepojenie cez Excalibur ti zaručí maximálnu pohodu a to je to, čo skutočne potrebuješ.

Ak teda ešte stále váhaš a nevieš, ktorý smartfón by si si mal kúpiť, naša redakcia ti neprekvapivo odporúča iPhone. Ak ale potrebuješ telefón, do ktorého budeš mať voľnejší prístup, no sem tam ti zamrzne či sekne, choď radšej do Samsungu.

iPhone a iné zariadenia - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here