Apple údajne tento rok pripravuje veľké prekvapenia. Jedným z nich má byť aj iPhone 6, ktorý ponúkne väčší 5,5″ displej. Dnes sa objavila správa, podľa ktorej by mal ponúknuť optickú stabilizáciu obrazu!

Iba verzia s 5,5″ displejom!

Optickú stabilizáciu obrazu má ponúknuť len verzia s 5,5″ displejom. Menšia varianta vraj ponúkne klasické riešenie, ktoré už poznáme z iPhonu 5S. Má to byť jedna z vecí, ktoré bude okrem väčšieho displeja líšiť. Dočkáme sa zrejme aj výkonnejšieho procesora, niečo ako pri iPade s retina displejom, kedy spoločnosť Apple predstavila čip A5X alebo o pol roka neskôr v iPade 4. generácie A6X. Vo väčšom 5,5″ iPhone sa zrejme dočkáme čipu s označením Apple A8X.

Apple_A6X_chip
Apple A6X – svetapple.sk

Problém pri výrobnom procese

Apple vraj neponúkne spomínanú optickú stabilizáciu obrazu vo verzií s 4,7″ displejom kvôli údajnému problému pri výrobnom procese. O aký problém presnejšie ide nie je celkom jasné. Isté je však to, že pokiaľ má jablková spoločnosť plány s väčším 5,5″ displejom, určite nebude chcieť mať dva rovnaké telefóny na trhu hneď vedľa seba, ktoré sa líšia len veľkosťou displeja. Môže sa tak ľahko stať, že najnadupanejší iPhone bude práve 5,5″. Viacej sa však dočkáme v až septembri 🙂

 

iphone-6-concept-video-dubbed-iphone-air
Je možné, že nový iPhone s 5,5″ displejom pomenuje Apple-Air – svetapple.sk

zdrpj: www.9to5mac.com

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.