Technológie a vývoj elektroniky ide dopredu raketovým tempom a my sa ani nestačíme čudovať, kam sme sa za tých 9 rokov od predstavenia prvého iPhone vlastne dokázali posunúť. Je viacmenej neskutočné, čo veda a technika dokáže. Apple inovuje svoje iPhony každý rok a v tomto tempe bude zaiste pokračovať aj v budúcnosti. To ale znamená, že bude musieť pridať napríklad také veci ako OLED displej a podobne. Ten by mal prísť už niekedy v roku 2017 až 2018 a jeho uhlopriečka bude ozaj obrovská!

5,8″ iPhone s OLED displejom? Apple to má zrejme v pláne!

V roku 2014 nám Apple tak trochu vyrazilo dych, pretože predstavilo hneď dve väčšie verzie iPhonu z čoho menší bol stále smartfónom a ten väčší, model Plus by sme mohli nazvať skôr phabletom, pretože jeho rozmery kvôli 5,5″ displeju sú až enormné. Ja osobne som naň prešiel z iPhonu 5S a veru musel som si chvíľu zvykať na všetko nové s čím toto zariadenie prišlo vrátane nadštandardnej veľkosti.

Server DigTimes dnes zverejnil naozaj zaujímavú informáciu, ktorá nás popravde mierne zaskočila ale zároveň aj potešila. Apple by vraj malo predstaviť smartfón s 5,8″ OLED displejom už v roku 2017 alebo 2018, čo teoreticky znamená, že by mohlo ísť o model 7S Plus, aj keď si skôr myslíme, že ak niekedy k zväčšovaniu dôjde, pôjde o model 8, nakoľko iPhone 7, ktorý uvidíme tento rok má mať rovnaké uhlopriečky ako súčasný model 6S.

Ak ale Apple predstaví phablet s uhlopriečkou 5,8″ porazí vo veľkosti aj tých najväčších hráčov na trhu. Bude to mať ale predsa len jeden háčik. Tento háčik samozrejme nie je žiadna zábava nakoľko už iPhone 6S Plus nie je z dôvodu veľkosti príliš komfortný, nakoľko je veľký aj do veľkých rúk. Ak by Apple predstavilo 5,8″ iPhone, asi by sa nám už do vreciek nevošiel a to by bol ozaj nepríjemný problém.

iPhone 6S - svetapple.sk

Každý problém má ale aj svoje riešenie a v tomto prípade by mohlo byť mimoriadne jednoduché. Stačilo by totiž možno zmenšiť zbytočné hrany po oboch stranách iPhonu a taktiež zmenšiť priestor kde sa nachádza home button a horný mikrofón. Vďaka tomu by sa aj 5,8″ smartfón alebo phablet mohol dostať na rozmery “bežného” iPhonu 6 Plus, vďaka čomu by sme viac získali ako stratili.

Samozrejme ale netreba zabúdať ani na to, že ide o veľmi vzdialenú budúcnosť a pokojne sa ešte môže stať, že Apple sa v takomto prípade rozhodne ináč a nič podobné nikdy neuvidíme. Podobné správy totižto môžeme vydať aj my, aj keď pravda je v tomto prípade asi taká, že DigiTimes je podstatne dôveryhodnejší zdroj, nakoľko ide o väčší web a zaiste má aj svoje kontakty v továrni Foxconn či samotnom Apple.

Uvidíme teda, ako to dopadne v budúcnosti iPhonov ale už dnes sa veľmi tešíme na nový model 7, ktorý uvidíme niekedy v septembri tohto roka. Ten by sa mal tiež zmenšiť, pričom displeje zostanú rovnaké ako pri súčasnej generácií. To nám odľahčí vrecká aj ruky!

iPhone 6S - svetapple.sk

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here