Apple predstaví už v pondelok na WWDC 2020 nové operačné systémy. Doposiaľ sme hovorili, že najväčším lákadlom má byť iOS 14. Možno to ale nie je úplne správny názov. Jon Prosser dnes vo svojom tweete uviedol, že novinka sa bude nazývať iPhoneOS. Má tak lepšie zapadať do zvyšného produktového portfólia jablkovej spoločnosti.

Apple môže premenovať iOS na iPhoneOS!

Pokiaľ máte radi špekulácie, tá dnešná je mimoriadne zaujímavá a už v krátkom čase sa dozvieme, či bola aj pravdivá. Renomovaný leaker Jon Prosser prezradil, že budúci operačný systém pre jablkový smartfón môže prejsť významnou zmenou v názve. Po novom ho už nebudeme volať iOS 14 ale iPhoneOS 14. Aj keď sa vám to môže zdať ako zvláštny a nepravdepodobný krok, nám príde celkom logický.

- Reklama -
https://dizajnovepodlahy.sk/virtualna-predajna/?utm_source=svetapple.sk&utm_campaign=appleglass
reklama

V ponuke sú totiž aj ostatné operačné systémy označené rovnakým spôsobom. Jedná sa o iPadOS, macOS, watchOS a tvOS. Pokiaľ by Apple premenovalo iOS na iPhoneOS, zapadalo by to do tohto konceptu o niečo lepšie.

Zaujímavosťou, ktorú ste zrejme nevedeli je tiež to, že samotný názov nie je až tak nový, ako by sa mohlo zdať. Cupertinský gigant tak označoval úplne prvú verziu mobilného operačného systému, ktorý bol dostupný pre pôvodný iPhone v roku 2007.

Uvidíme, ako sa táto zaujímavá špekulácia napokon vyvinie. Je nutné dodať, že aj keď správa vyzerá veľmi presvedčivo, s Jonom Prosserom nesúhlasia iní leakeri a analytici. Tí tvrdia, že si Apple aj naďalej uchová názov iOS. Nechajme sa teda prekvapiť na pondelkovej konferencii. Privítali by ste túto zmenu?

iOS 14 - Ak sú úniky pravdivé, takto by mohol vyzerať.
Apple môže premenovať iOS na iPhoneOS!

zdroj: Twitter

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.