Apple už onedlho chystá revolúciu s mobilným pripojením. 5G pre každý iPhone v roku 2020 by malo byť už samozrejmosťou. Nedočká sa ho zrejme iba nástupca modelu SE.

5G pre každý iPhone v roku 2020

Renomovaný analytik Ming-Chi Kuo dnes oznámil veľmi pozitívne informácie, ktoré sa týkajú budúcoročných iPhonov. Tie pojednávajú o tom, že každý nový model bude mať pripojenie na 5G. Nebude sa teda jednať iba o 2 vlajkové lode ale aj o nástupcu modelu XR či 11. Podľa jeho informácii má byť podpora dostupná pre všetky modely najmä preto aby Apple dokázalo lepšie konkurovať zariadeniam s Androidom, ktoré už 5G budú ponúkať.

Po akvizícii spoločnosti Intel počas minulého roka Apple získalo aj skutočne rozsiahle know-how, vďaka ktorému s technológiou nebude vôbec žiaden problém. Lepšie možnosti pre vývoj sa podpíšu aj pod zníženými nákladmi, takže čipy budú putovať do všetkých troch septembrových zariadení. Výnimkou bude zrejme len duchovný nástupca iPhonu SE a iPhonu 8, ktorý bude vychádzať z iPhonu 11 a teda 5G neponúkne.

Podľa slov analytika by mali budúcoročné iPhony podporovať mmWave a tiež sub-6GHz aby vyhovovali náročným požiadavkám amerického trhu. Tu ale nie je celkom jasné, či budú všetky zariadenia podporovať obe technológie alebo sa do lacnejšej verzie iPhonu dostane len sub-6GHz vrámci šetrenia nákladov. Aj vďaka tomu by mohol byť telefón lacnejší.

Rozdiel medzi mmWave a sub-6GHz

Pravdepodobne mnohí ani len nepoznáte rozdiel medzi týmito dvoma druhmi 5G siete. Presne preto sa vám to pokúsime vysvetliť. Technológia nazývaná ako mmWave podporuje super rýchle 5G, o ktorom neustále počúvame a čítame. Dôležité je ale poznamenať, že nie všetky zariadenia budú túto sieť používať.

Na vidieku a v prímestských oblastiach bude fungovať 5G trochu ináč. Technológia tu bude bežať na stredných a nízkych pásmach a to je práve sub-6GHz. Hlavný rozdiel je teda v tom, že sub-6GHz je rýchlejšie ako klasické 4G avšak na rýchlosť super rýchlej siete mmWave sa stále nechytá. Aj preto nebude celkom jedno, čo sa bude v telefóne nachádzať. Tak či onak, či už sa dočkáme v iPhone mmWave alebo sub-6GHz, je to vlastne jedno. Stále je to rýchlejšie ako klasické 4G a to je dôležitý posun vpred. Už dnes dosť rýchla sieť bude ešte rýchlejšia.

iPhone 2020. Takto by mala vyzerať generácia, ktorej názov nepoznáme. - svetapple.sk
5G pre každý iPhone v roku 2020. Apple chce podporiť novú technológiu. – svetapple.sk


ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here