Nový iPhone 6S je vonku. Hoci sa ešte nezačal predávať, ľudia už stanujú pred Apple Stormi a čakajú na začiatok predaja. Ale prečo je nový iPhone tak skvelý? Určite tých dôvodov nebude len 6, pretože nový iPhone je vážne skvelý, ale  poďme sa na to spoločne pozrieť.

1. Design a farby

Áno, je to veľmi dobre známe, že iPhone slúži ako výborný módny doplnok a nový model je toho veľkým dôkazom. Predovšetkým preto, že iPhone 6S bude dostupný v novej farbe Rose Gold, čiže ružovo zlatá, ktorá sa perfektne hodí každej slečne do kabelky.

- Reklama -

 

Snímka obrazovky 2015-09-09 o 21.19.21

2. TouchID

Technológia na odomykanie iPhonu, ktorá bola predstavená už pri modeli 5S, avšak u nového modelu je značne vylepšená a zrýchlená. Akonáhle raz budeš odomykať svoj telefón pomocou TouchID, už nikdy nebudeš chcieť použiť kód.

3. Rýchlosť

V minulosti bol iPhone veľmi kritizovaný, že u tak drahého telefónu je RAM pamäť 1GB naozaj nedostačujúca, avšak ako sám vieš, iPhonu to stačilo. Výborne zladený iOS priamo na mieru pre iPhon pracoval s malou “ramkou” skvele. iPhone 6S prichádza s 2GB RAM, čo je viac než dostačujúca hodnota. Teraz sa ti určite nestane, že by iPhone niečo nestíhal.

4. 3D Touch a displej

Nová technológia 3D Touch sníma tlak, ktorý vyvíjaš na displej iPhonu a výrazne ti uľahčí ovládanie. iPhone má samozrejme veľmi kvalitný Retina displej, na ktorom je potešenie čokoľvek čítať. V praxi bude 3D Touch fungovať tak, že keď zatlačíš na ikonku aplikácie trochu silnejšie, vyjde ti ponuka rýchlych akcií, takže keď zatlačíš napríklad na ikonku fotoaparátu, vyjde ti ponuka, či chceš odfotiť selfie, panorámu, či natáčať video.

5. Nové telo

Telo iPhonu je už od iPhone 5 vyrábané tradične z hliníka, avšak pri iPhone 6 bol problém s ohýbaním. U 6S by to problém byť nemal, pretože Apple použil hliník zo série 7000, ktorá je o 60% odolnejšia.

6. Fotoaparát

5 MP a 12 MP. To sú megapixelové hodnoty oboch foťákov ná iPhone 6S. Na 5 MP povýšil Apple “selfie” foťák na prednej strane telefónu a na 12 MP zadnú kameru. Navyše teraz iPhone využíva svoj displej ako blesk, takže až budeš fotiť selfie na nejakej párty s mizerným osvetlením, vždy budeš vidieť. Novinkou je tiež to, že iPhone dokáže natáčať video v rozlíšení 4K a zvláda jednu zaujímavú novinku a tou sú “Live Photos,” čo je jednoducho živá fotka, ktorá spoločne s fotografiou uloží aj krátku videosekvenciu.

 

 

 

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

2 KOMENTÁRE

  1. Uplne zbytocny clanok, len si tu vypisal novinky noveho iphonu. Este si ho ani neskusal. takych clankov je uz plna rit. Ked neviete co pist tak nepiste nic

    • Ja si nemyslím, že bol úplne zbytočný, sú ľudia, ktorý sa nevedia rozhodnúť a majú v tom guláš. Tuto som našiel jedine 6 dôvod, ktoré by mi mali povedať, v čom je lepší ako starší model. Takže mne sa naopak článok páčil 🙂

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here