Hoci sa pripravované iPhony z modelovej rady 14 nemajú príliš odlišovať od súčasnej generácie, niekoľko zmien predsa len nájdeme. Jednou z nich má byť zväčšenie platformy, na ktorej sú uložené kamery hlavného fotoaparátu. Túto zmenu potvrdzuje uniknutá snímka obalov pre nadchádzajúci modelový rad iPhone 14.

Prečítajte si tiež  48 megapixelový fotoaparát bude dostupný len pre iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max

Po tom, čo spoločnosť Apple zaznamenala nevýrazný predaj iPhonu 13 mini, sa tento rok zameria na väčšie veľkosti iPhonu a očakávame. Nový iPhone 14 sa tak predstaví vo veľkostiach 6,1″ a 6,7″ rovnako ako prémiový iPhone 14 Pro a Pro Max.

Hoci sa neočakávajú výrazné zmeny dizajnu, všetky tieto modely sa pravdepodobne dočkajú vylepšenia kamery a teda „bump“ fotoaparátu sa zväčší približne o 5%, pričom rozdiel bude najvýraznejší pri modeloch Pro. Všetky modely iPhone 14 sa dostanú upgrade ultraširokouhlého fotoaparátu na zadnej strane zariadenia, zatiaľ čo modely iPhone Pro by sa mali dočkať výrazného aj vylepšenia širokouhlého fotoaparátu a aktualizácie teleobjektívu.

Zdroj: Weibo

Známy analytik Ming-Chi Kuo sa domnieva, že modely iPhone 14 Pro bude vybavený 48-megapixelovým širokouhlým fotoaparátom, čo by znamenalo výrazné zlepšenie oproti súčasným 12-megapixelom.

Vylepšený foťák iPhonu 14 Pro bude pravdepodobne schopný robiť aj 12-megapixelové zábery prostredníctvom procesu známeho ako pixel-binning. Ide o technológiu, ktorá spája údaje z viacerých menších pixelov na obrazovom snímači fotoaparátu do jedného „superpixelu“ na zlepšenie citlivosti pri slabom osvetlení. Túto funkciu používa napríklad Samsung vo svojich vlajkových lodiach Galaxy.

Zdroj: MacRumors

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -