Redakcia Svetapple sa ti rozhodla priniesť pár vecí, ktoré by sme my ako redakcia alebo aj ostatní naši priatelia či známi chceli od nového iPhonu. Nový iPhone by mal byť predstavený na WWDC 2015, ktoré sa bude konať od 8. do 12. júna v obľúbenom Moscone West v San Franciscu. Čo naozaj prinesie, je otázne no tu je 7 vecí, ktoré by boli podľa nás pre Apple veľkým plus.

1. Lepší fotoaparát

Fotoaparáty od Apple boli vždy skvelé. Vedia robiť krásne fotky, dokonca aj v zlých svetelných podmienkach. Avšak vždy sa v priebehu roka našiel niekto, kto tento fotoaparát prekonal. Jedná sa hlavne o počet megapixelov, na ktorom by až tak moc nezáležalo, no pokiaľ si fotku priblížiš. tak je rozdiel dosť značný. Apple by malo podľa niekoľkých zdrojov priniesť lepší fotoaparát, ktorý by mal byť najväčším skokom v histórii iPhonu. Dúfame, že Apple na fotoaparáte poriadne zapracuje !

- Reklama -
Fotoaparát - iPhone 6 Plus vs Samsung Galaxy S6
Fotoaparát – iPhone 6 Plus vs Samsung Galaxy S6 – Svetapple.sk

2. Batéria

Batéria sa v iPhone 6 a iPhone 6 Plus síce zlepšila, ale stále nemá takú kapacitu, ako by sme všetci chceli. Niektorí dokonca hovoria o katastrofálnej výdrži. Zatiaľ čo iné zariadenia vydržia niekoľko dní, iPhone vydrží maximálne deň. To je dosť málo, hlavne v dnešnej dobe. Samozrejme, toto sa dá riešiť kúpou väčšej neoficiálnej batérie a nechať si ju vymeniť v servise, alebo kúpou externej nabíjačky, no aj tak si myslím, že za takú cenu, za akú sa iPhone predáva by mal vyrdžať dlhšie a nemuseli by sme si k nemu už nič dokupovať.

3. Viac RAM

Apple je na jednej strane dôkazom, že jeho telefóny nepotrebujú toľko RAM pamäte ako konkurencia. Je to spôsobené tým, že iOS je väčšinou dobre optimalizovaný a dokáže si poradiť aj s 512 MB operačnej pamäte. Toto má možno výhodu šetrenia energie no na druhej strane sú tu aj nevýhody, ktoré sú omnoho väčšie. Jedná sa tu napríklad o prepínanie medzi aplikáciami, kedy sa aplikácia musí načítať odznova, pretože ju operačný systém z RAM vymaže kvôli nedostatku miesta. Toto je dosť nepríjemné a výrazne to spomaľuje systém. Napríklad ak si pozeráš niečo na internete a potrebuješ odpísať na Messengeri obidve aplikácie sa načítavajú „odznova“ a to nás dosť obmedzuje.

4. Force Touch displej

Túto technológiu Apple prvý krát použil pri inteligentných hodinkách Apple Watch. V prípade, že by Apple túto technológiu použilo aj pri novom iPhone, určite by ho to posunulo o level vyššie. Funkciu Force Touch, ktorá reaguje na silu tlaku vyvíjanú na displej spustíš silnejším stlačením. Potom máš na výber medzi viacerými možnosťami. Apple túto technológiu už použilo aj v novom MacBooku Pro 13″ s retina displejom a ten sa dočkal naozaj priaznivých ohlasov. Táto  technológia by určite potešila nielen nás, ale aj nejedného fanúšika Apple.

Force touch - Svetapple.sk
Force touch – Svetapple.sk

5. „Wau“ efekt

Apple si vždy pripraví niečo, nad čím otvoríš ústa, čumíš na to a povieš iba váaáááu. Firma má vo zvyku prichádzať s niečim novým a prevratným, preto by sme očakávali takúto vec aj teraz. Čo to bude, to netuší asi nikto. Je však samozrejmé, že by sme boli radi, keby Apple prišiel s nejakou prevratnou technológiou alebo myšlienkou.

6. Cena

Cena iPhonu je u niektorých používateľov veľkým rozhodovaním, či si iPhone kúpiť alebo nie. Niet sa čo čudovať, keďže sa nové modely pohybujú okolo hranice 1 000 €. Táto cena nie je nízka, preto si iPhone nemôže dovoliť každý. Apple by malo určite viac priaznivcov iPhone, keby sa cena znížila, hoci „len“ o 100 €. Nad touto vecou ale môžeme asi len snívať…

7. Stabilita iOS

Táto požiadavka až tak nepatrí do toho, čo by sme chceli od iPhonu, ale býva zvykom, že pri predstavení nového iPhone je predstavený aj nový iOS. Ako sme už dávnejšie písali iOS 8 nebol veľmi podarený systém, keďže na začiatku mal dosť veľké problémy a niektoré funkcie ktoré mali fungovať nefungujú poriadne do dnes. Apple to vyriešil niekoľkými aktualizáciami, ale stále to je málo. U Apple bývalo zvykom, že iOS bol perfektne vyladený, optimalizovaný a „proste fungoval.“ Či sa to dá povedať aj o iOS 8 je otázne, ale pevne veríme, že Apple na tomto popracuje a napraví svoju reputáciu.

iOS 8 bug - Svetapple.sk
iOS 8 bug – Svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak,aplikácie či pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo ma chceš kontaktovať, neváhaj a pokojne minapíš na mail [email protected]