Aj keď spoločnosť Apple ešte nepredstavila iPhone 15, toto zariadenie je už pripravené do výroby, čo znamená, že firma tvrdo pracuje na nástupcovi iPhone 16. Ohľadom tohto zariadenia sa teraz na internete objavil zaujímavý únik.

Vďaka známemu technologickému analytikovi Jeffovi Pu z hongkongskej investičnej spoločnosti Haitong International Securities poznáme prvé detaily. Pu sa postaral o zverejnenie svojej najnovšej výskumnej správy, ktorú videl portál Macrumors. Opisuje v nej niekoľko technologických vychytávok, ktoré budú v roku 2023 v iPhone 15 chýbať, no Apple si ich nechalo, ako zálohu pre nástupcu. Už teraz je jasné, že sa máme na čo tešiť.

iPhone 16 dostane Wi-Fi 7

Analytik v prvom rade predpokladá, že spoločnosť Apple použije v iPhone 16 technológiu Wi-Fi 7, pomocou ktorej bude možné odosielať a prijímať dáta v pásmach 2,4 GHz, 5 GHz a 6 GHz. To zabezpečí vyššiu rýchlosť internetu, nižšiu latenciu a navyše aj lepšiu spoľahlivosť pripojenia.

Spoločnosť Apple by sa mohla spoliehať na technológie, ako 4K QAM, vďaka ktorým bude mať Wi-Fi 7 k dispozícii špičkovú rýchlosť prenosu dát s viac, ako 40 Gb/s. To je zhruba štvornásobný nárast, oproti súčasne používanému štandardu Wi-Fi 6E.

Hlavnou výhodou Wi-Fi 6E, ktorú Apple postupne zavádza do všetkých svojich produktov, je podpora 6 GHz. To poskytuje väčšiu šírku pásma oproti štandardnému Wi-Fi 6, ktoré je obmedzené len na pásma 2,4 GHz a 5 GHz.

Wi-Fi 6E dnes nájdete napríklad v iPade Pro, 14″ a 16″ MacBooku Pro, Macu Studio, Macu Pro, Macu mini a tento rok by sa mal objaviť aj v iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Lacnejšie verzie sa zrejme stále budú spoliehať len na Wi-Fi 6.

Až 48 Mpx ultraširokouhlý fotoaparát 

iPhone 15 Pro čierny
Zdroj: Twitter / Volodymyr

Aby toho nebolo málo, iPhone 16 Pro a iPhone 16 Pro Max dostanú na budúci rok aj väčšie rozlíšenie pre obľúbený ultraširokouhlý fotoaparát, ktorý má dnes 12 Mpx a okrem iného poskytuje aj možnosť zaznamenávať makro zábery (na Pro verziách).

Po novom by však mohol dostať lepší, až 48 Mpx snímač, ktorý by mu umožnil zachytávať viac svetla a vo výsledku poskytnúť aj kvalitnejšie fotografie, pokiaľ ich budete zachytávať v režime 0,5x. Tento benefit oceníte najmä v prostredí s horšími svetelnými podmienkami.

Dátum predstavenia iPhonu 16

Samozrejme, konkrétne deň, kedy Apple predstaví iPhone 16 vám zatiaľ povedať nevieme. Dosť možno ho nepozná ani technologický gigant z Cupertina.

Prečítajte si tiež  Tom Hanks priniesol na Apple TV+ obrovské množstvo predplatiteľov. Dlho sa však neohriali

Ku premiére ale dôjde približne za rok, konkrétne v septembri 2024. Do tej doby sa na internet dostane určite väčšie množstvo podrobností, ktoré nám odhalia, aký vlastne iPhone 16 a iPhone 16 Pro bude. Nechajme sa prekvapiť.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -