Spoločnosti Apple sa pred pár dňami podarila jedna taká maličkosť, ktorú určite nechcela. Na svojich stránkach totiž (omylom) zverejnila fotografiu iPhonu 5C s Touch id, čo v mnohým z nás vyvolalo určité vášne, že by mohlo ísť o nástupcu tohto modelu s označením 6C. Záhada, prečo by však Apple predčasne odhalilo tento smartfón a najmä, prečo malo na svojej domovskej ploche súčasné iOS 8 a nie iOS 9 dnes objasnil server 9to5mac.com!

iPhone 6C? Nie, Apple sa len trochu hralo s photoshopom!

Celý svet obletela fotografia súčasného iPhonu 5C, ktorý mal na mieste klasického home buttonu umiestnený senzor otlačku prstov Touch id. Práve tento pomerne dôležitý detail zaujal takmer všetky možné technologické servery a všetci riešili, prečo Apple predčasne vypustil fotografiu tohto modelu na internet. Na sklamanie mnohých  však o žiaden iPhone 6C nešlo. Išlo o klasický model 5C, ktorý Apple len tak trochu prikrášlilo vo photoshope, čím vlastne na seba vzal naozaj obrovskú mediálnu pozornosť.

Súhlasí to aj s predpoveďou analytika Ming-Chi Kua, ktorý už dlhodobo tvrdí, že tento rok sa na žiaden iPhone 6C nemáme tešiť a ak niekedy, tak najskôr v roku 2016. Je to pomerne škoda, no čo narobíme. Taktiež sa vyvrátili aj špekulácie o augustovom predstavení, iPhone 6S a iPhone 6S Plus budú predstavené klasicky na septembrovej Keynote!

Prečítajte si tiež  Ako bude vyzerať iPhone 6c?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.