O tom, že je Apple Pay na Slovensku pripravený sa už špekulovať nedá. Oznámili nám to samotné banky a mnohé iné zdroje, ktoré nám upresnili dátum. Teraz však s touto informáciou prišla už aj známa módna značka. Adidas už ráta s Apple Pay na Slovensku.

Adidas už ráta s Apple Pay na Slovensku

Módny gigant dobre vie, že Slováci budú chcieť využiť túto službu hneď a všade. Presne preto nezaspal na vavrínoch a v jeho aplikácií, v ktorej máme zvolený región “Slovensko” už funguje možnosť vybrať platbu cez Apple Pay. Samozrejme, že táto možnosť stále nefunguje, nakoľko v iPhone zatiaľ nemáme možnosť nastaviť si našu kreditnú kartu na Apple Pay a tak isto ho oficiálne nespustili ani banky ale práve informácia, že Adidas už ráta s Apple Pay na Slovensku hovorí o tom, že nás delí od služby sotva pár dní.

Nevedno ako sa možnosť platby pomocou platobnej služby od Applu do aplikácie dostala. Do redakcie nám ale prišla informácia od nášho čitateľa. Takže je zrejmé, že za tým stojí buď aktualizácia alebo automatické pridanie s tým, že v Adidase vedia, kedy bude služba dostupná. Pokiaľ sa začínajú diať takéto veci znamená to iba jedno. Služba už je skutočne na spadnutie. Pôvodne nám 2 zdroje tvrdili, že sa Apple na Slovensku dočkáme až 25.6.2019 ako sa ale ukazuje, mohla by nám vyjsť aj informácia od iného zdroja, ktorý si bol istý dátumom 15.6.2019.

Adidas už ráta s Apple Pay na Slovensku. Je to na spadnutie. - svetapple.sk
Adidas už ráta s Apple Pay na Slovensku. Je to na spadnutie. – svetapple.sk

Takéto veci sa poväčšine dejú na poslednú chvíľu nakoľko nejde o chybu ale o dopredu pripravenú akciu. Predstavenie o 2 týždne sa nám tak zdá príliš vzdialené. Ak by ale Apple Pay dorazil už o 3 dní, teda v piatok dávalo by zo zmysel.

Zaujímavá reakcia aplikácie

Pokiaľ máte nainštalovanú appku a už ste si možnosť všimli, prípadne ste ju vyskúšali rovno vybrať, asi vás zarazilo okienko, ktoré na vás následne vyskočilo. Na tlačidle pri nákupe je napísané “nastaviť Apple Pay”. Aplikácia samozrejme vie, že vašu kartu ešte nemáte v systéme a preto vás vyzývala k tomu aby ste ju pridali a následne platili už len pomocou tejto platobnej metódy.

Pokiaľ vás zaujíma čo sa stane po stlačení “Apple Pay”, na naše prekvapenie pokračujeme ďalej ale len na sekundu. Otvorí sa nám okno s možnosťou pokračovať ale tá nikam nevedie. Vyskočí aj druhé okno, ktoré oznamuje chybové hlásenie “Nepodarilo sa nastaviť Apple Pay. Počas nastavovania Apple Pay sa vyskytla chyba

Tak či onak, ako sme už uviedli vyššie, od Apple Pay nás nedelia týždne, delia nás možno dni a to je veľmi dobrá správa. Banky už začali obchodom rozozieslať nálepky s označením platobnej služby.

Adidas už ráta s Apple Pay na Slovensku. Je to na spadnutie. - svetapple.sk
Hoci to bude vyzerať nádejne, nikam sa nedostanete – svetapple.sk

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

2 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here