Už sa to pomaličky ale isto blíži. Spoločnosť Apple, ktorá každým rokom vydáva tie najlepšie smartfóny na svete, pripravuje svoj nový model 6S, ktorý by sme mohli vidieť už niekedy za 5-6 týždňov. Apple túto novinku predstaví konkrétne v septembri a tá opäť raz prinesie množstvo vylepšení, ktoré zaujmú používateľov po celom svete. Ak si ho chceš teda kúpiť a vlastníš iPhone, odporúčame ti ho v najbližších dňoch predať. Jeho hodnota pôjde totiž rapídne dole!

Nečakaj

Pokiaľ sa už ani ty nevieš dočkať toho, kedy po prvýkrát rozbalíš svoj iPhone 6S, no  ešte stále vlastníš svoj iPhone 6, mal by si v prvom rade predať svoj starý model a to urýchlene.

Prečo? Analytická spoločnosť NextWorth, ktorá analyzuje cenu týchto zariadení na ebay totiž zistila, že pokiaľ predáš svoj iPhone teraz, pokles na cene nebude až taký výrazný.

Ak sa ho však rozhodneš predávať v auguste, cena poklesne o ďalších 10%. Ak s tým počkáš do septembra či októbra, cena tvojho iPhonu bude až o 30% nižšia ako dnes, čo určite nechceš.

Na jednej strane je pravda, že kým sa u nás začnú predávať nové iPhony, prejde ešte dobrý mesiac (po predstavení) avšak na strane druhej treba myslieť aj na to, že cenu zníži už len ich prestavenie.

Nasledujúci graf, v ktorom síce nevidíš to, ako klesá cena iPhonu 6 ti ukáže, ako to vyzeralo po dobu posledných 4 rokov s klesaním hodnoty starších modelov.

Je tu jasne vidno, že tieto grafy sú takmer totožné a CEO NextWorth sa domnieva, že by to ináč vyzerať nemalo ani počas tohto roka. Ak si potrebuješ pri predaji trošku pomôcť, prečítaj si náš článok o tom, ako správne predať takéto zariadenie.

zdroj: money.cnn.com

Prečítajte si tiež  iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max by mohli byť 2 rozličné zariadenia
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.