/* Header banner */

Fotoaparát je v prípade iPhonov veľmi dôležitý. V prvom rade naň zachytávame každodenné momenty, ktoré si môžeme takto zvečniť na celý život a na stranu druhú, iPhone ľudia používajú aj ako profesionálne fotografické náčinie v prípade, že nepotrebujú do ruky brať ťažkú zrkadlovku. iPhone 7 Plus je na špici a medzi konkurenciou je to určite jedno z najlepších zariadení, ktoré sa dá momentálne zakúpiť. iPhone 8 pôjde v jeho šľapajách a ponúkne ešte lepšie parametre.

iPhone 8 Plus s ešte lepším fotoaparátom!

Duálny fotoaparát je v prípade iPhonu 7 Plus v podstate ešte stále čerstvá novinka, nakoľko ide o prvý iPhone, ktorý takúto technológiu priniesol. Okrem kvalitnejších snímkov, špeciálneho režimu portrétov, kedy dokáže telefón pomocou softwaru a druhého objektívu vytvoriť plastický obraz a snímku, ktorá sa veľmi blíži profesionálnej zrkadlovke a samozrejme optického zoomu prináša aj ďalšie zaujímavé možnosti do budúcna, napríklad v použití s 3D grafikou a zachytávaním obrazov.

Slovíčko „3D“ nebolo spomenuté úplne náhodou, nakoľko sa na internete objavila celkom nová informácia, ktorá sa ho konkrétne týka. Podľa Korea Economic Daily spolupracuje Apple so spoločnosťou LG na celkom novom duálnom fotoaparáte. Ten by mal byť schopný podľa informácií vidieť všetko v 3D, vďaka čomu by mal telefón omnoho väčšie využitie. Človek by si mohol napríklad nasnímať priestory svojho bytu a následne sa v ňom pohybovať ako v 3D objekte v prípade, že by ho chcel niekomu ukázať. Samozrejme to sme uviedli len jeden príklad z milióna, možnosti sú neobmedzené a kreativita vývojárov rovnako.

Aj ten súčasný modul, ktorý Apple používa vo väčšom, 5,5″ iPhone 7 Plus už pochádza z kooperácie Apple-LG, vďaka čomu si môžeme byť takmer istí, že tieto firmy medzi sebou dokážu komunikovať a dokážu ponúknuť to najlepšie, čo aktuálne technológia ponúka. Nový model by mohol vďaka schopnosti zaznamenávať v 3D aj napríklad vylepšiť bokeh efekt pri portrétoch. Ten je síce v súčasnosti super, ale na rovinu si povedzme, že by mohol byť aj o čosi lepší. To by mohol vylepšiť práve iPhone 8.

iPhone 8 - svetapple.sk

/* Interscroller mobile ad 300x600 */

Aj v menšom modeli?

Podľa správ by sme sa mohli dočkať novšieho modulu, ktorý by bol prepracovanejší a kvalitnejší. Rovnako tak však by mohol byť aj jednoduchší na výrobu a kompaktnejší. Čo to znamená? Nechceme samozrejme dopredu prezrádzať niečo, čím si nie sme istí, ale teoreticky by sa mohol dostať duálny čip aj do menšieho iPhonu 8, ktorý by ponúkol podľa predpovedí 5″ displej s technológiou OLED. Ak by sa tak stalo, Apple by vyrovnalo rozdiel medzi väčším a menším iPhonom aj v tomto smere a muselo by vymyslieť zase niečo nové, aby bol iPhone 8 Plus niečim lepším.

Prečítajte si tiež  Zásadné chyby iOS 11! Máš ich aj ty?

Apple potrebuje, aby bol iPhone 8 Plus o čosi lepší ako iPhone 8 a to z jednoduchého dôvodu. Ak ponúkne azda aj o jednu technológiu viac, už budeš lepší a človek bude mať väčší dôvod minúť o 100 euro viac, ako by platil za menší model s označením 8. Uvidíme, ako to bude vyzerať, počkajme si do septembra 2017 a nových správ!

iPhone - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here