Keď spoločnosť Apple v roku 2010 predstavila prvý iPad, urobila všetko preto, aby založila kategóriu s produktom, ktorý bude vo svete extrémne úspešný. Dnes si môžete vybrať z viacerých modelov, pričom ten základný s moderným dizajnom a výkonným procesorom je v zľave za fantastickú cenu. Postačí drvivej väčšine používateľom.

iPad 10. generácie je vybavený hliníkovým telom s plochými hranami a veľkým 10,9″ Liquid Retina displejom, ktorý má rozlíšenie 2360 × 1640 px a podporuje funkciu True Tone. Čo sa týka výkonu, ten zabezpečuje stále veľmi výkonný 5 nm procesor A14 Bionic so šesťjadrovým CPU, štvorjadrovým GPU a šesnásťjadrovým Neural Enginom. Verte, alebo nie, tento čip nemá ani dnes problém poraziť väčšinu konkurentov. Koľko však základný iPad stojí? Našťastie nie veľa.

V čase, keď vyšiel iPad 10. generácie na trh, spoločnosť Apple stanovila jeho základnú cenovku na čiastku 579 €. Dnes však tento tablet môžete po kliknutí na tento odkaz získať už za 480 €, vďaka čomu na ňom slušne ušetríte. Navyše je aj súčasťou Black Friday výpredajov, ktoré sú časovo, alebo skladovo obmedzené. Kto skôr príde, ten skôr berie.

iPad 10. generácie dostal do vienka aj kvalitný 12 Mpx fotoaparát, na ktorý môžete natáčať 4K 60 FPS video. Rovnako sa môžete tešiť na prednú 12 Mpx kameru, ktorá disponuje aj funkciou Center Stage. Počas Face Time hovoru budete vďaka tomu vždy stredobodom pozornosti. Je to možno drobnosť, ale v skutočnosti veľmi praktická.

Hoci ide len o základný iPad, tomuto modelu nechýba štvorica reproduktorov (každý v jednom rohu), ktoré ponúkajú špičkový zvuk a rovnako má zariadenie aj systém skenovania odtlačkov prstov Touch ID, čo pomerne zásadne zjednodušuje jeho používanie. Spomenúť tiež musíme celodennú výdrž batérie na jedno nabitie, ktoré prebieha cez USB-C konektor. Ak sa vám teda základný iPad 10 zapáčil, po kliknutí na tento odkaz ho môžete maž za 480 €. Nie je to len vhodný parťák do práce, ale aj ideálny vianočný darček pre vašich blízkych.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple získalo patent na displej pre iPhone s 240Hz obnovovacou frekvenciou
Môže ťa zaujímať
- Reklama -