Nový iPhone prinesie nové možnosti v oblasti nahrávania videa. To bude ešte kvalitnejšie a budeme mať možnosť pozrieť si ho pri ešte väčšom rozlíšení v 60 fps. Je to niečo, čo potešilo najmä tých, ktorý si na kvalite potrpia a s telefónom tvoria možno zaujímavé filmové projekty. Všetky plusy lepšieho a kvalitnejšieho záznamu sú samozrejme dobré ale má to aj svoje negatíva. Video bude extrémne náročné na pamäť telefónu. Ako moc?

4K 60fps 

Na internete sa objavili informácie o 4K videu v iOS 11, ktoré nám prezrádzajú viac o tom, koľko pamäte nám ukrojí jedna minúta videa v tej najväčšej možnej kvalite. 512GB iPhone možno znie ako nezmysel, no pokiaľ sa niekto chystá natáčať filmy, možno to až taký nezmysel nebude. 4K pri 60 fps si za minútu záznamu vypýta až neskutočných 400-450mb dát!

- Reklama -

Pre lepšiu predstavu, tu je zhruba tabuľka:

  • 1080p pri 240 fps – 480 MB
  • 4K pri 24 fps – 270 MB
  • 4K pri 60 fps – 450 MB

Znamená to teda, že pokiaľ budeš niekde na koncerte a budeš si chcieť zaznamenať skladbu v tej najvyššej možnej kvalite, bez problémov môže mať tvoje video okolo 3GB. Je neuveriteľné kam doba pokročila, kedysi mali videá sotva niekoľko MB a všetko sa to mení v tisícnásobne viac. Uvidíme kde budeme o 2, možno o 3 roky. Trebárs bude mať video pri minúte záznamu okolo 1GB. To už ale bude celkom iná kvalita.

video - svetapple.sk

 

 

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.