Na Slovensku sa odohrala situácia, ktorú by nechcel zažiť žiaden zákazník. Na facebookovej stránke HAKA proti PODVODNÍKOM sa objavil príspevok od istého Dušana, ktorý si mal ešte 10. januára 2024 objednať v renomovanom internetovom obchode s elektronikou (Nay) iPhone 15 Plus za viac ako tisíc eur.

Všetko by dopadlo dobre, keby mu 12. januára po zaplatení neboli doručené iba tri čokolády v červenom balení prelepené páskou s logom predajcu. Zistil to však až po tom, čo balík prevzal od kuriéra. O tomto prípade písali aj tvnoviny.sk, ktoré napríklad zistil, že poškodenému vznikla celková škoda až vo výške 1 088 €. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva policajného zboru v Nitre Jana Šinková.

Spoločnosť Nay na celý prípad reagovala a zákazníkovi už stihla poslať nový kus. Ako píšu Topky.sk, poškodenému ho mal odovzdať jeden zo zamestnancov spoločnosti. Dušan síce dodnes nevie, kde sa stala chyba, no predajca mal dať stratený iPhone sledovať. Páchateľ má preto prakticky nepoužiteľný kus.

iPhone čokoláda
Zdroj: Facebook / Dušan Schiffer / HAKA proti PODVODNÍKOM
iPhone čokoláda
Zdroj: Facebook / Dušan Schiffer / HAKA proti PODVODNÍKOM

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Predať úplne nový iPhone 15 Plus bez faktúry nie je vôbec jednoduché a zapnúť ho tiež, nie je rozumné. Dôvodom je fakt, že sériové číslo už vo svojej databáze eviduje aj polícia, takže ho po prihlásení do siete dokáže detegovať.

Na druhej strane sa však dá tento telefón rozobrať a predať na náhradné diely. To je azda jediný rozumný dôvod, prečo sa zlodejom v dnešnej dobe oplatí kradnúť Apple zariadenia. Ku poslednej veľkej lúpeži došlo paradoxne len pred pár dňami v nákupnom centre OC Central v Bratislave. Viac sme sa tomu venovali v samostatnom článku.

iPhone čokoláda
Zdroj: Facebook / Dušan Schiffer / HAKA proti PODVODNÍKOM

Spoločnosť Nay sa samozrejme za túto nešťastnú situáciu svojmu zákazníkovi ospravedlnila a všetko uviedla čo najrýchlejšie na pravú mieru. hovorkyňa Nay Anna Olvecká pre Markízu doplnila, že vo firme pracuje cez 1 200 zamestnancov a hoci sú na ich výber kladené prísne nároky, z času na čas sa žiaľ podobným situáciám vyhnúť nedá. Dúfajme teda, že sa už nič podobne nebude opakovať…

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Až 10% iPhonov 12 sa bude vyrábať v Indii. Apple z časti opúšťa Čínu!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -