iPhone 7 s vysokou pravdepodobnosťou nebude mať 3,5mm jack konektor, pomocou ktorého sme dodnes viacmenej všetci, ktorí nemali Bluetooth slúchadlá počúvali hudbu. Nahradiť by ho mal vyššie spomínaný Bluetooth, ale bezdrôtové slúchadlá vraj podľa analytikov v balení iPhonu 7 nenájdeme. Aké slúchadla tam teda budú?

Aké sluchátka dostaneme k iPhone 7?

Samozrejme následujúce informácie nie sú oficiálne a vychádzajú len z toho, čo očakávajú najznámejší analytici. Tí vďaka svojim zdrojom potvrdzujú, že v novom iPhone budeme 3,5mm Jack hľadať len zbytočne a hudbu budeme počúvať napríklad cez Bluetooth.

- Reklama -

Očividne to ale nebude jediný možný spôsob ako počúvať hudbu na novom iPhone. Apple totiž chystá nové slúchadlá, ktoré budeme napájať pomocou Lightning konektora. Áno, čítaš správne, Apple vraj žiadne Bluetooth slúchadla nepredstaví, dokonca sa predpokladá, že Lightning slúchadlá budú len obyčajné EarPods so zmenenou koncovkou, ktoré tu máme od roku 2012.

iPhone 7 - no jack - svetapple.sk

Popravde, to je trošku sklamanie, všetci sme sa totiž tešili, že Apple bude práve tou spoločnosťou, ktorá začne ako jedna z mála dodávať ku svojmu iPhonu aj bezdrôtové slúhadlá aby propagovala, čo najmenšie možné používanie káblov, ktoré nie je pohodlné asi pre nikoho z nás. Žiaľ, rozpletať budeme tak či onak, jediná výhoda, čo z tohto plynie je asi to, že hudba bude cez Lightning kvalitnejšia. To ale samozrejme nie je isté.

A taktiež to príliš “neneguje” to, že nebudeme môcť hudbu počúvať cez nijaké iné slúchadlá. Žiaľ Apple nám opäť dá dôvod na to, aby sme si zakúpili okrem iPhonu ešte jeden produkt, Beats Wireless. Nám sa ale takýto spôsob nútenia fanúšikov spoločnosti k nákupu ďalšieho zariadenia vôbec nepáči. Áno, Apple nie je lacné, ale takýto krok by len potvrdil jeho nenásytnosť.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.