Spoločnosť Apple si veľmi dobre uvedomuje, že o jej najmenší iPhone je stále pomerne veľký záujem a tak tento rok uvidíme pravdepodobne nový 4″ iPhone s označením 6c. Toto zariadenie by mohlo vyzerať presne ako zmenšený iPhone 6/6S s tým, že jeho hliník bude sfarbený do rovnakých farieb ako iPod Touch. v 9to5mac teda urobili rendery a ty sa môžeš pozrieť na to, ako by mohlo zariadenie skutočne vyzerať!

iPhone 6c

Hoci bude iPhone 6c najmenším iPhonom v ponuke, jeho výkon určite zaostávať nebude. Hovorí sa, že Apple použije napríklad 2GB RAM či procesor Apple A9 z nového modelu 6S. Naopak však neponúkne napríklad technológiu 3D Touch, ktorú majú momentálne k dispozícií okrem nových iPhonov aj hodinky Apple Watch aj keď tu funguje trošíčku ináč a nazýva sa Force Touch. Vraj sa nemusíme obávať ďalších plastových modelov, Apple vyrobí model 6c výhradne z hliníka a jeho farby by mohli byť rovnaké ako na iPode Touch.

- Reklama -

Na renderoch si tiež môžeš všimnúť to, že model 6c má na zadnej strane pre niekoho až škaredé plastové pásiky tak, ako model 6/6S. Je otázne či ich Apple použije aj v tomto prípade, nakoľko sme už niekoľko krát mohli počuť, že na iPhone 7 sa už neobjavia. Od toho závisí aj dizajn modelu 6c, ktorý sa bude odvíjať buď od modelu 6S alebo od modelu 7. V prípade, že sa bude odvíjať od modelu 6S, iPhone 6c uvidíme už marci, ak sa ale Apple rozhodne, že model 6c bude odvodený od modelu 7, novinku uvidíme až v septembri. Každopádne, už dnes sa veľmi tešíme!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.