Spoločnosť Apple si veľmi dobre uvedomuje, že o jej najmenší iPhone je stále pomerne veľký záujem a tak tento rok uvidíme pravdepodobne nový 4″ iPhone s označením 6c. Toto zariadenie by mohlo vyzerať presne ako zmenšený iPhone 6/6S s tým, že jeho hliník bude sfarbený do rovnakých farieb ako iPod Touch. v 9to5mac teda urobili rendery a ty sa môžeš pozrieť na to, ako by mohlo zariadenie skutočne vyzerať!

iPhone 6c

Hoci bude iPhone 6c najmenším iPhonom v ponuke, jeho výkon určite zaostávať nebude. Hovorí sa, že Apple použije napríklad 2GB RAM či procesor Apple A9 z nového modelu 6S. Naopak však neponúkne napríklad technológiu 3D Touch, ktorú majú momentálne k dispozícií okrem nových iPhonov aj hodinky Apple Watch aj keď tu funguje trošíčku ináč a nazýva sa Force Touch. Vraj sa nemusíme obávať ďalších plastových modelov, Apple vyrobí model 6c výhradne z hliníka a jeho farby by mohli byť rovnaké ako na iPode Touch.

Na renderoch si tiež môžeš všimnúť to, že model 6c má na zadnej strane pre niekoho až škaredé plastové pásiky tak, ako model 6/6S. Je otázne či ich Apple použije aj v tomto prípade, nakoľko sme už niekoľko krát mohli počuť, že na iPhone 7 sa už neobjavia. Od toho závisí aj dizajn modelu 6c, ktorý sa bude odvíjať buď od modelu 6S alebo od modelu 7. V prípade, že sa bude odvíjať od modelu 6S, iPhone 6c uvidíme už marci, ak sa ale Apple rozhodne, že model 6c bude odvodený od modelu 7, novinku uvidíme až v septembri. Každopádne, už dnes sa veľmi tešíme!

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here