Prednedávnom sme vás informovali o novinke v iOS 13, ktorú sme veľmi pochválili. Dokáže umlčať neznáme hovory a spam hovory vďaka čomu máte pokoj. Povedali sme si o nej ale iba všeobecne. Dnes si povieme to ako funguje funkcia stíšiť neznáme hovory v iOS 13?

3Ako funguje funkcia stíšiť neznáme hovory v iOS 13?

Ako funguje funkcia stíšiť neznáme hovory v iOS 13? – svetapple.sk

Apple vie, že v poslednej dobe sú nie len v USA ale všade po svete čoraz populárnejšie takzvané spamové hovory. Tie vás neustále otravujú a ponúkajú vám rôzne akcie pričom vy ich už máte plné zuby a žiadate ich aby vás vyhodili zo svojej databázy. Oni však zavolajú opäť. Tento problém by sa dal možno veľmi jednoducho vyriešiť zablokovaním čísla ale problémom je, že napríklad agentúry, ktoré vám zvyknú telefonovať nemajú len jedno ale desiatky čísel. Takýchto agentúr sú navyše desiatky či stovky.

To inými slovami znamená, že pokiaľ si posledné telefónne číslo zablokujete, hneď zajtra môže prísť hovor, s novou ponukou od tých istých ľudí. Nemáte sa voči tomu šancu brániť. Iba, že by sa vám časom podarilo zablokovať všetky čísla. Apple o tomto dlhodobom negatívnom trende vie a preto sa rozhodlo v operačnom systéme iOS 13 konať.

Siri vám pomôže rozpoznať takýto hovor a rovno ho zablokuje. Všetko má v tomto prípade svoje “ale”. Nie každému musí funkcia vyhovovať. Nefunguje tak ako by sme si možno želali. Ako funguje funkcia stíšiť neznáme hovory v iOS 13?

Späť
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here