Apple stále prináša aktualizácie aj pre zariadenia, ktoré prišli na trh v rokoch 2013 či 2014. Napriek tomu, že je to už dlhá doba, stále sa nájdu ľudia, ktorí ich používajú. Dnes sa môžete pozrieť na porovnanie rýchlosti iOS 12.4.7 vs. iOS 12.4.6. Test sa zameral na iPhone 5S a iPhone 6.

Ako funguje iOS 12.4.7 na iPhone 5S či iPhone 6?

Kedysi to boli špičkové vlajkové lode, dnes už to sú skôr zariadenia na dôchodku. iPhone 5S a iPhone 6 sú síce stále funkčné modely, no v porovnaní s tým, čo momentálne ponúka spoločnosť Apple je na nich poznať silný zub času. Nehovoríme len o dizajne ale aj o výkone, ktorý nie je ideálny.

Stále sú tu však používatelia, ktorí si na parametre príliš nepotrpia a zo svojho iPhonu potrebujú primárne telefonovať, odpisovať na správy a nastaviť si na ňom budík. Inými slovami im stačia aj technológie, ktoré boli v kurze pred 6-7. rokmi. No a keďže takýchto používateľov nie je úplne málo, Apple svoje zastaralé zariadenia ešte stále aktualizuje.

Ako funguje iOS 12.4.7 na iPhone 5S či iPhone 6?
Ako funguje iOS 12.4.7 na iPhone 5S či iPhone 6?

Dôvodom sú najmä opravy chýb zabezpečenia, ktoré sa objavujú vo viacerých verziách iOS. Posledný update, ktorý bol určený aj pre staršie modely, prišiel iba minulý týždeň. Firma ho označila ako iOS 12.4.7. Na následujúcom videu sa môžete pozrieť na to, aký je rozdiel pri porovnaní s iOS 12.4.6.

Hoci by sa mal update zameriavať aj na stabilitu, rýchlosť, či nižšiu energetickú náročnosť, v prípade iPhonu 5S a iPhonu 6 už evidentne nemá takmer žiaden vplyv na tieto faktory. Zariadenia sú už veľmi slabé a tak od nich nemôžeme očakávať nijaké zázraky. Napriek tomu sa však vo videu držia celkom sľubne a vieme si predstaviť ich spokojných, dlhoročných majiteľov. Patríte medzi nich aj vy?

Prečítajte si tiež  5 aplikácií pre IOS zariadenia, ktoré su teraz zadarmo
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.