Apple vždy ponúkalo relatívne slušný hudobný výkon pri svojich iOS zariadeniach. Pokiaľ ste však boli v uzavretom priestore, kde bolo veľa hluku, napríklad v reštaurácii a chceli ste známemu ukázať nejaké video, či pustiť zvukový záznam, museli ste použiť slúchadlá. Ako je to však s novým iPhonom 6 Plus? My  s ním máme len kladné skúsenosti! 

Test proti iPadu mini.

Vzhľadom na to, že v redakcii vlastníme aj iPad mini druhej generácie, ktorý ponúka až dva reproduktory, napadlo nám ho s novým iPhonom okamžite porovnať. Po pár sekundách sme dostali pozitívne výsledky. Pokiaľ sme pustili rovnakú hudbu na obidvoch zariadeniach, iPhone 6 Plus výrazne prehlušoval iPad mini. Po tom, čo sme sa pokúšali vyrovnať hlasitosť, sme zistili, že iPhone 6 Plus hrá približne o 30% hlasnejšie, ako Jablkový tablet.

ipad-mini-3

Test proti iPhonu 6

Samozrejme nedalo nám nevyskúšať porovnanie voči menšiemu 4,7″ zariadeniu, a tak sme náš iPhone 6 Plus vystavili aj voči iPhonu 6. Čo sa týka hlasitosti, tak tú majú obidve zariadenia na približne rovnakej úrovni. 5,5″ verzia ju má môžno o pár decibelov posunutú smerom hore, no ide o rozdiel, ktorý by ste bez toho aby ste zariadenia položili vedľa seba vôbec nespoznali. To, čo by ste už pravdepodobne spoznali je rozdiel v kvalite zvuku. Tu u nás vyhráva väčší iPhone, pri ktorom sa nám zdalo, že jeho zvuk je o poznanie čistejší. Môže to mať však za následok skôr väčšie šasi, ako iný reproduktor. Tak či onak, oba nové Jablkové smartfóny ponúkajú vynikajúcu kvalitu zvukového prejavu za čo sme Apple veľmi vďační! 🙂

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.