iPhone je dokonalým zariadením, ktoré nemá vynikajúci dizajn iba z vonku, ale inžinieri si potrpia aj na dizajne vnútri. Plošné spoje, umiestnenie jednotlivých komponentov a podobne. Apple jednoducho vie, ako nepotešiť len samotného zákazníka ale aj napríklad servisáka, ktorý opravuje daný produkt. Dnes sa na internete objavil veľmi zaujímavý röntgenový snímok, ktorý ukazuje, aký je rozdiel medzi iPhonom 5, 5S a iPhonom SE!

Ako moc podobné sú iPhony 5, 5S a SE rozdielne pod röntgenom?

Röntgen absolvoval pravdepodobne každý jeden z nás. Pokiaľ by sa aj našiel čitateľ, ktorý by pod jeho žiarením ešte nebol, určite minimálne vie, čo to je a ako funguje.

- Reklama -

Tento fantastický vynález sa ale nepoužíva výhradne len v medicíne, ale šikovný ho použije aj inde. Napríklad, keď potrebuje prezrieť niekoho kufor na letisku alebo porovnať, aký je rozdiel medzi iPhonmi, ktoré boli predstavené so 4 ročným odstupom.

Áno presne tak! Sú to už takmer 4 roky od septembra 2012, kedy nám Apple po prvý krát bez Steva Jobsa predstavilo iPhone s väčším displejom a slúchadlami EarPods.

Označovaný bol ako 5 ale pravda bola taká, že šlo o 6. generáciu iPhonu. O rok neskôr potom prišiel model 5S s razantným výkonnostným vylepšením a okrem neho ponúkal aj napríklad senzor odtlačkov prstov, Touch ID.

Snímka obrazovky 2016-03-21 o 21.35.52

Rok 2014 a ani rok 2015, 4″ iPhonom neprial, no teraz, len pár dní dozadu nám Apple v roku 2016 predstavilo v podstate ďalšiu generáciu iPhonu 5, model SE. Tento model prináša nádherný dizajn iPhonu 5S (s miernymi zmenami), no a potom výkon z najnovšieho modelu 6S a 6S Plus.

To znamená určite 2GB RAM, procesor Apple A9 a tiež koprocesor Apple M9. Rovnako tak si požičal aj nový fotoaparát z modelu 6S. Je to fantastické zariadenie za rozumné peniaze. Ako ale vyzerá na röntgene pri porovnaní so staršími bratmi? Možno budeš prekvapený!

Telefón je takmer identický ako model 5 a 5S. HW má síce úplne odlišný, no Apple všetko usporiadalo presne tak, ako na predošlých modeloch. Na ľavej strane môžeš vidieť baterku, no a potom napravo procesor a všetky zvyšné komponenty, ktoré tvoria vlastne srdce smartfónu.

Zmenu môžeme vidieť aj pri Touch ID aj keď Apple použilo ten istý senzor ako pri iPhone 5S. Väčší rozdiel si človek všimne iba na modeli SE, kde Apple vyriešilo logo iným spôsobom ako na modeloch 5 a 5S.

Rozebrání iPhonu SE od iFixit ukazuje kapacitnější baterii

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.