Apple už na zajtra, utorok 27.3.2018 chystá jednu “záhadnú” konferenciu s názvom Field Trip. Prečo je však záhadná? Nikto vlastne nevie, čo sa chystá a hneď ako sa to stane to ani nikto nebude vidieť. Problém je totižto v tom, že Apple nebude streamovať tento event a tak si oficiálne zábery budeme môcť pozrieť až po jeho ukončení. 

Záhadný event a ePad?

Ešte pred tým, aby sme pochopili prečo tu špekulujeme nad záhadným produktom, ktorý by mal niesť meno “ePad” by sme mali upresniť, čo sa to zajtra vlastne chystá. Jablková spoločnosť už dnes rozostavala pódium na pozemku strednej školy “Lane Tech High School v Chicagu” aby tu mohla zajtra urobiť svoju prvú tohtoročnú konferenciu. Je však nutné dodať, že pôjde o veľmi netradičnú konferenciu, ktorá bude úzko spätá so študentmi strednej školy a keďže nikto vlastne nevie, prečo to v spoločnosti robia, je nad zajtrajším dňom jeden veľký otáznik. Čo tu chce Apple ukázať?

- Reklama -

To zatiaľ nevieme, no určite to bude súvisieť s výučbou študentov. Niečoho podobného sme sa v prípade spoločnosti Apple nedočkali už poriadne dlho, naposledy v roku 2012. Dôležité je tiež podotknúť to, že práve na túto udalosť sa len tak hocikto nedostane. Apple žrebuje pozvánky niekoľko dní pre celým eventom a tak tu budú len “vyvolení študenti”.

Už v predošlom rozsiahlom článku sme si písali o tom, že by tu mohli ukázať celkom nové zariadenie, ktoré by nieslo názov ePad. Produkt by bol určený na výučbu a možno by sa dal kúpiť aj v bežných obchodoch Apple Store za veľmi výhodnú cenu. V podstate by šlo o lacnejší iPad, ktorý by ale niesol slabší výkon a o čosi odolnejšie telo aby nebolo nutné kupovať ochranný obal. No a keďže Martin Hájek nikdy nespí, predviedol nám hneď víziu tohto zariadenia v niekoľkých farbách. Musíme uznať, že vyzerá veľmi vydarene a vzdialene pripomína iPhone 5C. Navyše farby sú veľmi hravé a hodia sa do priestorov školy.

Okrem ePadu tu môžeme vidieť aj rendery iPhonu SE 2 v Rose Gold farbe a tiež iPhone X v (RED) farbe. Nevieme, či práve smartfóny sú to, čo tu uvidíme. Dokonca si nie sme istí ani tým tabletom avšak bolo by to super a nebolo by to po prvý krát. Apple chce zmeniť vyučovanie študentov, možno chce priniesť modernejší systém do škôl. Na to treba ale najprv modernejšie technológie, ktoré si škola môže dovoliť. ePad je možná cesta.

ePad

Okolnosti sme si teda predstavili, poďme sa pozrieť na rendery Marina Hájka, ktoré sú dosť možno blízke tomu, čo by mohlo Apple predstaviť už zajtra. V prvom rade je to telo vyrobené z plastu, ktoré by mohlo eliminovať rôzne “odery” či škrabance, ktoré na inač veľmi peknom hliníku negatívne vyniknú. Tak isto tu môžeme rátať s očosi nižším výkonom a hrubším dizajnom.

Predsa len tu nejde úplne o to, ako toto zariadenie vyzerá ale o to, čo ponúkne a za akú cenu. Zaujímavá je aj ceruzka Apple Pencil. Tá by sa mohla dodávať priamo k tabletu vo farbe zariadenia. Bola by buď okresaná o možnosti tej súčasnej alebo by tu súčasnú nahradila novšia generácia a stará by výrazne zlacnela. Dosť však špekulovania, pozrime sa na zábery.

Apple Field Trip event teaserApple Field Trip event teaserApple Field Trip event teaserApple Field Trip event teaserApple Field Trip event teaserApple Field Trip event teaserApple Field Trip event teaserApple Field Trip event teaserApple Field Trip event teaserApple Field Trip event teaserApple Field Trip event teaserApple Field Trip event teaserApple Field Trip event teaserApple Field Trip event teaserApple Field Trip event teaserApple Field Trip event teaser

zdroj: martinhajek.com

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here