Dnes sme pre vás pripravili možno pomerne netradičný článok, no poukazuje na to, ako sa dá využiť Jablková novinka v reálnom živote. Prednedávnom sme si zakúpili iPhone 6 Plus do redakcie aj my a dnes vám napíšeme naše prvé dojmy z práce na ňom. Je to totiž skvelý pomocník do práce, ale aj na bežné používanie!

Pracovný telefón

Aj keď to môže pripadať niekomu ako relatívne šialené, na novom iPhone sa dajú písať články lepšie ako na iPade! iPad totiž ponúka príliš veľký displej a písanie na ňom nepovažujeme za celkom prirodzené. Naopak klávesnica nového iPhonu ponúka veľké množstvo noviniek a dá sa na nej napísať dlhší text za kratší čas. Pochvaľujeme si však aj funkciu „diktovanie textu“, ktorá je kompatabilná aj so slovenčinou. Skúšali sme nadiktovať aj článok a musíme pochváliť Apple, že nám iPhone rozumel minimálne 95% hovoreného textu. Jediná nevýhoda je, že pokiaľ diktujete na verejnom mieste, vyzerá to trocha blbo. V kancelárií či domácnosti je to však v pohode!

image

Fotoaparát,video

Pred iPhonom sme boli nútení používať telefón s operačným systémom Android približne 3 mesiace, keďže iPhonu 5S sa nám podarilo zbaviť už dávnejšie za pomerne slušnú cenu. Povieme vám úprimne, nikdy sme sa netrápili tak, ako počas tejto „dlhej“ doby. Na písanie článkov a noviniek sme okrem veľkého počítača potrebovali so sebou „vláčiť“ aj naozaj ťažkú zrkadlovku. Akonáhle sme však začali používať väčší iPhone, všetko  sa zmenilo, pretože fotografie sú naozaj výborne. To samozrejme platí aj o videu, ktoré môžte rovno zostrihať!

image

Výkon

Ku kvalitnej práci samozrejme platí aj výkon. Ten v novom iPhone je naozaj výborný a telefón je vďaka nemu až neuveriteľne agilný. Zatiaľ sme sa nemali možnosť stretnúť so sebemenším zaváhaním, čo sa podpísalo aj pod našu spokojnosť so zariadením. Jediná vec, s ktorou sú občas problémy, je iOS 8, no stále je to minimálne  100x lepšie ako v prípade Androidu. Totiž občas sa vyskytne chyba, ktorá však zmizne jednoduchým, pársekundovým resetovaním. Tak či tak, je to len otázka času, kým Apple kompletne „stabilizuje“ svoj nový operačný systém. Graficky je na tom iPhone taktiež vynikajúco. Dôkazom sú tieto obrázky z hry Real Racing 3.

image image

Schránka

Vzhľadom na to, že nový iPhone je ponúkaný v troch pamäťových variantoch (16 GB, 64 GB a 128 GB) je jasné, že tými najžiadanejšími budú práve posledné dve. My vlastníme 64 GB verziu a musíme povedať, že sa nám do nej okrem veľkého množstva aplikácií, zmestí aj množstvo hudby, fotiek či videa. Totiž, nech sa snažíme, ako sa snažíme pod magickú hranicu 20 GB sa akosi nevieme dostať a to už máme v iPhone naozaj všetko! Dá sa teda povedať, že nový iPhone využívame aj ako flexibilnú schránku na ukaldanie súborov!

image

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.