iPhone je dostupný v rôznych farebných variantoch už niekoľko rokov a stále pribúdajú nové a nové. Najnovšie to bola farba Rose Gold. Znamená to teda, že na teraz sú k dispozícií 4 farebné varianty. To ale možno nie je všetko a najnovší únik tak trošíčku potvrdzuje a zároveň nám dáva malú nádej, že iPhone 7 Space Black, prípadne len Black predsalen uvidíme. Čo teda uniklo na internet?

iPhone 7 Space Black?

Dizajn iPhonu 7 už unikol na internet pomerne dávno a potvrdilo ho nespočetne množstvo rôznych únikov. Tých bolo dokonca tak veľa, že postupne neznámy čínsky výrobca začal produkovať makety iPhonu 7 v rôznych farbách. Tie následne predával za zhruba $150. Je to nenormálny biznis a hoci dizajn poznáme, pre Apple ide predovšetkým o fantastický marketing. iPhone všetci milujeme a chceme o ňom vedieť všetko. Znamená to, že média samé píšu o tom, čo novinka prinesie a hoci odhaľujú niečo, čo malo byť tajné, Apple je stále na očiach.

- Reklama -

To znamená, že má reklamu za ktorú nemusí nič platiť a tá znamená úspech. iPhone 7 bude veľmi zaujímavý kúsok a ešte stále sa uvažuje o tom, či sa vôbec iPhone 7 bude aj nazývať. Apple totižto vraj zvažuje aj názov iPhone 6SE, ale tomu veľmi neveríme a dúfame, že sa mu vyhne. Dizajn bude veľmi podobný, no mohli by sme očakávať o čosi tenšie telo, iný tvar zadných plastových pásikov a hlavne väčšiu šošovku fotoaparátu, čo určite pomôže vyššej kvalite zachytených snímkov. Ďalej očakávame absenciu 3,5mm jack konektora a je možné, že sa dočkáme dotykového tlačidla Home Button.

Žiadna náhrada

To je ale na dlho. Pred pár mesiacmi sa nám objavila informácia o tom, že by mal na trh prísť aj iPhone označovaný ako Deep Blue. Táto správa bola síce zaujímavá, no zároveň aj pekne znepokojivá. Tento iPhone mal totiž údajne nahradiť farbu Space Gray, a to si neprial skutočne nik. Nakoniec z toho celého vysvitlo, že Apple nechce nahrádzať Space Gray žiadnym modrým odtieňom, ale chce pridať farebný variant Space Black. Ten by mal prísť ako samostatná piata farba a mal by ponúkať presne to, čo zákazníci nemajú už od roku 2013. Vtedy farbu Black nahradila farba Space Gray.

Space Black - svetapple.sk

Malý dôkaz

Akonáhle vysvitla táto informácia, na internete sa hneď objavili fotografie a videá. Potom samozrejme rôzne rendery, ktoré toto zariadenie ukazovali. Ošiaľ okolo čierneho iPhonu trval niekoľko dní, no následne utíchol a presne tak rýchlo, ako prišiel aj odišiel. Už sme o ňom niekoľko dlhých dní nepočuli, no ako sa ukazuje, nové správy sa opäť objavujú.

Tentokrát tu máme dôkaz, aj keď len veľmi maličký. Na internetových stránkach sa totižto objavilo tlačidlo hlasitosti, ktoré prepína telefón do tichého režimu (prípadne naopak). Toto tlačidlo vyzerá presne ako to, ktoré sa montuje do súčasných iPhonov. No a čo je zaujímavé, je vyrobené presne v tej farbe, ktorú očakávame pri novom iPhone.

Samozrejme nikto nemôže potvrdiť to, že nejde o obyčajný “fejk”. V Číne sú všetci dosť šikovní na to, aby vyrobili imitáciu na čokoľvek. Každopádne, ak ide o originálny dielik, ktorý sa podarilo niekomu odfotiť a následne zavesiť na internet, máme v rukách aspoň nádej. Nádej, že Apple tento rok pôjde opäť v starých šľapajách a predstaví čierny iPhone tak, ako to robilo kedysi. Tento iPhone sme všetci milovali a aj keď Space Gray nevyzerá vôbec zle, čierna je jednoducho čierna!

Space Black - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.