Apple síce vyrába zlatý iPhone 6, no v skutočnosti nejde o pravé zlato ale o „Champagne Gold“, a teda zlatú, ktorá pripomína farbu šumivého vína. Aj keď v tomto prevedení iPhone vyzerá super, niektorí používatelia, ktorí si to môžu dovoliť, si radšej dajú jeho zadnú časť pozlátiť pravým zlatom. Výnimkou nebol ani YouTube kanál TechRex, ktorý nám poskytol video, v ktorom môžme vidieť to, ako zvláda 24-karátové zlato škrabance.

Test pre bohatých

Aj keď si tento test bude pozerať 95% používateľov, ktorí si podobnú úpravu na ich iPhone 6 dovoliť nemôžu, určite ich bude zaujímať to, ako odoláva zlato ostrým predmetom. Na videu bol za ostrý predmet použitý nôž, no ako dobre vieme, naše iPhony dokážu poškriabať akékoľvek nástrahy vrecka, ako napríklad kľúče, či mince. Vzhľadom na to, že zlato je naozaj mäkký kov, škrabancom sa nevyhlo a to nebolo potrebné ani veľmi tlačiť. Zlato podľahlo už v prvých pokusoch a ukázalo, že bohatí používatelia si budú musieť dávať na zadnú, pozlátenú stranu svojho exkluzívneho zariadenia, naozaj veľký pozor!

- Reklama -

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.