Ešte pred tým, než spoločnosť Apple v roku 2007 oficiálne predstavila iPhone, vo svojich „laboratóriách“ potajomky vyvinula viacero prototypov, z ktorých si následne vyberala finálny dizajn a hardvér. Väčšina z týchto prototypov disponovala dotykovým displejom a minimom fyzických tlačidiel. Dnes sa však na svetlo sveta dostal prototyp, ktorý je skutočne zaujímavý a po vizuálnej stránke pripomína klasické Nokie.

V prednej časti môžete pozorovať malý LCD displej a pod ním ikonické koliesko, ktoré slúži na ovládanie iPodu. Prekvapením je však zadná strana prototypu, kde sa vyskytuje numerická klávesnica a takisto fotoaparát s jednoduchým systémom lamiel, ktoré chránia samotnú šošovku pred poškodením.

Tento tajný produkt odhalil známy inžinier a dizajnér Tony Fadel, ktorý bol v spoločnosti Apple od roku 2000 zodpovedný za vývoj iPodu. No a keďže Fadell nedávno vydal svoju novú knihu s názvom Build, teraz sa podelil o podrobnosti, ktoré sa týkajú jeho pôsobenia v spoločnosti Apple a ďalších technologických firmách.

Apple to skúšalo s Motorolou 

GSM Arena

Príbeh o vývoji prvého iPhonu už rozprávalo mnoho ľudí. Po tom, čo bola spolupráca spoločnosti Apple s Motorolou s cieľom umiestniť iTunes na zariadenie ROKR E1 neúspešná, sa rozhodol Steve Jobs spolu so svojim tímom vyvinúť svoj vlastný smartfón. Všetko sa to udialo niekedy v roku 2005.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Pred rokom 2007 však spoločnosť Apple nemala žiadne iné mobilné zariadenie v predaji s výnimkou iPodu, ktorý bol napokon prvýkrát použitý ako koncepčný základ pre smartfón.

Keď spoločnosť skúmala myšlienku jednoduchého umiestnenia telefónu do iPodu, vznikol svojrázny prototyp s kolieskom Click Wheel, ktoré sa po otočení spodnej polovice zariadenia zmenilo na numerickú klávesnicu.

„iPod Phone“ ako základ pre vývoj iPhonu 

Podľa Fadella bol prototyp zostrojený výrobcom tretej strany v počiatočných fázach vývoja zariadenia s interným názvom „iPod Phone“.

Prečítajte si tiež  iOS 16 a iPadOS 16: dátum predstavenia, podporované zariadenia a všetky očakávané novinky (aktualizované 18. 5. 2022)

Vďaka otočnému systému mohli používatelia rýchlo zmeniť spodnú časť iPodu a používať ho ako telefón. Prototyp mal aj zabudovaný fotoaparát a farby produktu už boli dosť podobné tým oficiálnym, ktoré používal aj prvý iPhone v roku 2007. Napokon môžeme byť s oficiálnym dizajnom skutočne spokojní.

Ak by totiž Apple predstavilo vyššie opisované zariadenie, len ťažko by s ním vo svete spôsobilo takú revolúciu, ako so svojim produktom, ktorý ma 3,5″ kapacitný displej a jednoduché ovládanie vďaka operačnému systému iPhoneOS (neskôr iOS). Súhlasíte?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -