Apple predstavilo svoj vrcholný model, ktorý ponúka displej s uhlopriečkou až 5,5″. Určite nám dáte za pravdu, keď napíšeme, že sa ovláda jednou rukou veľmi nepohodlne. Apple však chcelo tento problém odstrániť pomocou one-handed módu, no ten nejde použiť pri písaní. Ako teda písať na obrovskom iPhone tak, aby to bolo pohodlné?

One Hand

Určite ste si všimli, že iOS 8 nám ponúka možnosť zvolenia si vlastnej klávesnice. Tá od Apple je síce funkčná a vyzerá dobre, no v prípade, že máte stlačiť písmeno „A“ alebo číslicu „1“, máte naozaj veľký problém, pretože váš prst tam jednoducho nedočiahne. Presne preto sme sa rozhodli, že budeme pátrať po niečom, čo nám umožní pohodlne odpovedať na SMS aj počas držania iPhonu 6 Plus v jednej ruke! Našli sme One Hand a teda jednoduchú klávesnicu, ktorej číslice sú menšie a posunuté smerom k vašej ruke. Pokiaľ nie ste zvyknutý písať pravou rukou, nie je to problém pretože stačí jeden jediný dotyk. Klávesnica je úplne zadarmo a na zvyknutie si na ňu stačí pár minút. Jediný problém, ktorý prináša, je diakritika, ktorú nepodporuje. Možno sa však časom objaví aj taká klávesnica, na ktorej budeme môcť písať mäkčene či dĺžne! 🙂

image image image image

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.