To, že vývoj technológií ide neuveriteľným tempom dopredu všetci vieme. Všetci vieme rovnako tak aj to, že Apple predstavilo ARkit, čo je vlastne rozšírenie, vďaka ktorému bude môcť Apple využívať v aplikáciach rozšírenú realitu. Tá sa v dnešnej dobe rozvýja a dnes ti ukážeme, že svoje využitie nebude mať len pre deti v hrách či školách. Využijeme ju aj na stavbách či v bežnej domácnosti, časom by sa tato technológia mohla stat úplne bežnou súčasťou našich životov. Takto s ňou budeme onedlho všetko merať. 

Meter v iPhone?

Následujúce video ťa presvedčí o tom, že aj v iPhone môžeš mať meter, respektíve v rozšírení ARkit, ktoré bude súčasťou iOS 11 pre každé jedno zariadenie. K všetkému bude rozšírená realita logicky potrebovať aj fotoaparát, no ak si si myslel, že to nemôže fungovať, mýliš sa. Funguje to až podozrivo dobre. Následujúce video ťa o tom presvedčí a nám už nezostáva v podstate nič iné ako len konštatovať, ako ďaleko sa dokázala veda posunúť za posledné roky. Nie je to totižto tak dávno, kedy bolo veľkým hitom už len nastavenie vlastného zvonenia na starých Nokiách. Dnes nám smartfóny nahrádzajú našu kanceláriu. Nájdeme tu aplikácie od výmyslu sveta, kvalitný fotoaparát a extrémne rýchle mobilné pripojenie.

- Reklama -

Ďalej tu máme funkcie, ktoré nám pomáhajú v domácnosti. Nejde len o meter, ktorý nám sprístupní o pár týždňov oficiálna verzia iOS 11 a ARkit. Ide napríklad o samotný HomeKit, vďaka ktorému môžeme ovládať našu inteligentnú domácnosť budúcnosti. Rovnako tak je to komunikácia s ostatnými zariadeniami či už cez wifi alebo cez Cloud. Spoločné zdieľanie a šírenie informácií. To všetko nám priniesli práve tie zariadenia, ktoré nosíme vo vrecku snáď väčšinu času počas dňa a používame ich niekoľko hodín.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.