Na poslednej konferencii predstavilo Apple okrem nových iPhonov a hodiniek Apple Watch aj nový platobný systém ApplePay, vďaka ktorému môžte platiť v obchodoch, spolu s novými zariadeniami. Ako ho však použiť pokiaľ máte staršiu generáciu iPhonov „5, 5S, 5C“? 

Trik

Nové iPhony obsahujú okrem všetkých iných senzorov aj NFC čip vďaka ktorému vlastne môžte sprostredkovávať mobilné platby. Ako sa to však dá aj pomocou starších iPhonov 5, 5S a 5C, ktoré NFC čipom nedisponujú? Je to v podstate jednoduché! Na platbu totiž môžte použiť aj nové inteligentné hodinky Apple Watch. Jablková spoločnosť ich podobne ako obe nové verzie iPhonu, vybavila aj NFC čipom, čo znamená, že pomocou nich budete tiež môcť platiť v obchodoch. Stačí teda, aby ste mali tieto hodinky prepojené na jeden zo spomínaných iPhonov a hľa, mobilné platby môžte vytvárať aj pomocou nich.

Apple-Pay-iPhone-5
Apple dáva šancu aj starším „iPhonom“. Musíte však mať  hodinky Apple Watch – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.