Spoločnosť Apple je presne jedna z tých spoločností, ktorá si môže dovoliť vytvoriť prakticky akýkoľvek produkt so zárukou, že jeho predaje budú naozaj vysoké. jedným z takých produktov je jednoznačne iPhone, ktorý vo svojej novej generácii príde už v septembri a prinesie hneď niekoľko nových inovácií. Apple si uvedomilo, že po ňom bude obrovský dopyt a tak spravilo objednávku, ktorú ešte nikdy pred tým v oblasti smartfónov nespravil.

Minulý rok asi len 70 000 000 kusov

Pokiaľ sa pozrieme spätne na predošlý rok, zistíme, že spoločnosť Apple musela len na začiatok predaja nového iPhonu, kedy z pultov miznú ako teplé rožky, objednať z továrne Foxconn asi 70 000 000 kusov. Aj keď sa síce od začiatku nepodarilo nasýtiť novými zariadeniami úplne všetky trhy, predaje boli viac než dobré a do Vianoc dostal svoj iPhone takmer každý.

Tento rok sa však všetko zmení a Apple opäť raz nasadzuje latku naozaj vysoko. Objednávka 70 000 000 je už minulosťou a spoločnosť objednala od Čínskych výrobcov, ktorí dané zariadenia dodávajú okolo 85-90 000 000 kusov, čo sú čísla naozaj neuveriteľné. Pri tom všetkom pôjde len o model 6S aj keď podľa posledných správ, pekne nabitý technológiami. Chýbať by napríklad nemal Force Touch, Apple A9, 2GB RAM, 12 MPX fotoaparát či možno rúžová varianta. Pokiaľ sa teda chystáš na kúpu nového iPhonu určite si počkaj pár mesiacov, nový iPhone bude skvelý!

iPhone 6S "Rose Gold" - svetapple.sk
iPhone 6S „Rose Gold“ – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  Apple práve vydalo iOS 16.1 pre všetkých používateľov. Zhrnuli sme každú novinku, ktorú systém prináša
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.