Aj napriek tomu, že ide o pomerne nezvyčajnú tému, ide o veľmi dôležitý aspekt, ktorý môže zavážiť pri kúpe smartfónu. Každý z nás totiž potrebuje často rýchlo odpísať, a tak vám prinášame článok, ktorý vám prezradí, ako je to s písaním na väčšom iPhone 6 Plus.

„Jednou rukou“

Začneme tým horším, odpisovaním jednou rukou. Displej nového iPhonu 6 Plus je naozaj obrovský, a tak odpisovanie jednou rukou nie je vôbec také príjemné, ako pri predošlých generáciách.Nepomáhajú ani zaoblené hrany, ktoré by mali ako tak zjednodušiť písanie. Všetko sa to však dá vyriešiť pomocou klávesnice „One Hand“, ktorá je dostupná zadarmo a ponúka všetko to, čo potrebujete pri písaní. Dokonca sa dá nastaviť aj strana, takže pokiaľ nieste pravák, nebude problém s písaním ľavou rukou!

imageimage

„Dvoma rukami“

To čo iPhone 6 Plus stráca na písaní jednou rukou, naopak získava pri písaní oboma. Klávesnica je totiž vo vertikálnej polohe naozaj obrovská, a tak je aj písanie na nej omnoho pohodlnejšie. Horizontálne písanie na klávesnici je taktiež vynikajúce. Obsahuje množstvo funkcií, ktoré sa zídu pri písaní a uľahčia nám život! 🙂

image

Celkové písanie teda hodnotíme ako dobré, aj napriek tomu, že sa v jednej ruke píše horšie, iPhone Vám to vynahradí pri písaní pomocou dvoch rúk. Stačí si už len zvyknúť. Koniec koncov, aj tento článok sme napísali práve na iPhone 6 Plus! 🙂

Prečítajte si tiež  Dohady: Nový iPhone má mať dotykový displej citlivý na tlak a ďalší na hrane
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.